Dënimi me vdekje, një guvernator katolik kundër Papës
Në Nebraska, Pete Ricketts tha se "duke respektuar perspektivën e Papës, dënimi kapital mbetet vullneti i njerëzve dhe ligjit te shtetit. Është nj...
“Islami është një projekt global”, dijetari paralajmëron evropianët
Ati Samir Khalil Samir: "Në shoqëritë e reja të arrira, të populluara kryesisht nga të krishterët, myslimanët kanë qenë në ankth të imponojnë stan...
Trekëndëshi i Bermudes: Misteri është zgjidhur
  Studiuesit në Universitetin e Southampton kanë zgjidhur misterin e Trekëndëshit te Bermudes: të gjitha zhdukjet e anijeve janë për shkak...
Tillerson u largua nga Trump sepse bllokoi pushtimin e Katarit.
Arabia Saudite dhe Emiratet e Bashkuara Arabe planifikuan pushtimin ushtarak të Katarit, por u ndaluan nga ish Sekretari i Shtetit te SHBA Rex Til...
Diplomaci penale
Nga:  Carloalberto Rossi/ Prej tre vjetësh jemi mësuar të dëgjojmë dy ambasadorët e klasit të parë, Donald Lu dhe Romana Vlahutin, në rolin e marrë...
“Sot vetëm budallenjtë mund të jenë të lumtur “
 Nga: Vittorio Andreoli/ Psikiatri i njohur Vittorino Andreoli: “Destruktiviteti, frustrimi dhe pasiguria janë karakteristikat e kohës tonë. Jemi s...
‘46 minuta tek Monika’
Nga: Agim Xhafka / Monika Kryemadhin e kam njohur qysh 26 vjet përpara. Atëherë kur ajo çupkë e vogël vinte tek selia e PS-së e atje na u njoh ...
Imuniteti i Ramës mbron Tahirin – heshtja e Tahirit mbron Ramën.
Nga: Nard Ndoka/ - Imuniteti politik; mburojë nga sulmet politike apo nga drejtësia?! - Imuniteti i Ramës mbron Tahirin, heshtja e Tahirit mbron...
Kryetari nuk hiqet me statut! Bashkohuni të gjithë të rrëzojmë Ramën!
Nga: Nard Ndoka, kryetar i PDK/ Debatet në partinë më të madhe opozitare, janë sponsorizuar këto ditë në mediat proqeveritare, sa të krijohet i...
Dje ka qënë e premte e zezë për PD.
Nga: Jozefina Topalli/ Keshilli Kombetar i PD u mblodh ne fund te mandatit te tij per here te pare (pas atij zgjedhor). Per here te pare ne ...
Faqja 9 prej 19« E para...7891011...E fundit »