Mbretëresha ‘gati u qëllua’ nga roja i Pallatit Buckingham
  (FOTO: Mbretëresha Elisabeth)/ Sigurisht që është një privilegj që të jesh anëtar i trashëgimisë  së vjetër i monarkisë së Mbretërisë...
Trump thotë se fjalimin e Inaugurimit do ta shkruajë vetë.
(Presidenti i zgjedhur Trump, Melania dhe djali i tyre, dje në Florida club)/ Presidenti i zgjedhur, Donald Trump iu tha vizitorëve në “Florida...
Shërbimet e fshehta të Rusisë nën sulm.
  (Foto: Selia e FSB-së, shërbimet e fshehta ruse, Moskë)   Shërbimet e inteligjencës ruse, GRU dhe FSB janë subjekt i sanksion...
Trump merr një letër ‘shumë të mirë’ për Krishtlindje nga Putin.
  Dje, e Premte, Presidenti i zgjedhur Donald Trump shpërndau një letër që ka marrë nga Presidenti Rus, Vladimir Putin, me rastin e Krisht...
Burri që shkelmoi gruan në shkallët e aeroprtt tmerroi botën me pamjen/ VIDEO E RENDE
Burri u arrestua, sepse e shqelmoi gruan në shkallët e metrosë së aeroportit në Berlin, Gjermani. Por pamja që u shpërnda pëmes internetit ka tmer...
Evakuohet vogëlushja që përcolli në Tweeter ferrin e Alepit
(FOTO: vogëlushja siriane Bana Al-Abed që shpërndau në Tweeter ferrin e jetës së përditëshme nè Alep, 12 tetor 2016). Vogëlushja siriane Bana A...
Agjenti i CIA: Saddam Hussein duhej lënë të qeveriste Irakun!
(FOTO: Saddam Hussein)   Të dy presidentët, Obama dhe presidenti i zgjedhur Donald Trump besojnë se Shtetet e Bashkuara nuk duhej ta ki...
Bild: Ministrja gjermane e Mbrojtjes refuzon të mbulohet me shami në Arabi
(FOTO: Ursula von der Leyen gjatë vizitës në Arabinë Saudite) Rvista gjermane Bild sshrkuan se zonja Ursula von der Leyen, Ministre e Mbrojtjes...
“Mbreti i drogës”, Escobar flet nga një billboard në mes të Shkupit. Duket si ogur për Tiranën
(FOTO: Billboard me portretin e Paolo Escobar në Shkup)/ /Veritas.com.al/ Një billboard me një mesazh nga krimineli kolumbian dhe i quajturi...
Deri tani vetëm Ramush Haradinaj ka dënuar terrorin e mbrëmshëm në Stamboll
  (FOTO: Ramush Haradinaj) Megjithëse, jo vetëm Turqia, por edhe mbarë opinioni botëror u trondit mga gjakderdhja me bomba dhe armë në ...
Faqja 9 prej 11« E para...7891011