Policia e Tiranës ka arrestuar portierin e Partizanit Alban Hoxha.

Siç raportohet, portieri i Partizanit është kapur duke drejtuar në gjendje të dehur makinën e tij në rrugën “George Ë Bush”.

Në testin e alkoolit Alban Hoxha ka rezultuar në masën 0.52 miligramë për litër, ndërsa norma e lejuar është 0.30 miligramë për litër.

Hoxha është arrestuar në orët e paradites dhe pritet të dalë për masë sigurie në Gjykatë ditën e martë

Veritas.com.al/