John Heard: Aktori i famshëm i filmit ‘Vetëm në shtëpi’ vdiq në moshën 71 vjeç.
Aktori John Heard, i mirënjohur për rolin e tij në filmin "I vetëm në shtëpi" vdiq në moshën 71 vjeç. Heard u gjet i vdekur të Premten në dhomë...
​Putin, ‘fokus’ i 4 dokumentarëve të Oliver Stone
Vladimir Putin është subjekti i një serie dokumentarësh të Oliver Stone, që do të transmetohen për 4 ditë rresht, duke nisur nga 12 qershori Sh...
Filmat më të mirë të Fstivalit të Kanës- 2017
Ndërsa Festivali Vjetor i Filmit në Kanë është mbyllur, redaksia e kulturës e BBC ka diskutuar rreth filmave më të favorizuar dhe për të cilat men...
Hollywood nuk është aq i lulëzuar sa duket; shumë prej liderëve po humbin punën.
Reporteri i gazetës “The Los Angles Times ‘ Ryan Faughnder raporton se biznesi tradicional i filmave në Hollywood po përballen me disa sfida kyç s...
Hollywood pp bëhet gati për një film komedi mbi Obamën
Sipas “Hollywood Reporter (THR)”, Universal Pictures dhe Anonymous Content po zhvillojnë konceptin e “komedie në vendine  punës” të bazuar në një ...
Bill Paxton, aktori i njohur për rolin në “Aliens” dhe “Titanic”, vdes në moshën 61 vjeç.
  Aktori Bill Paxton, i cili ishte ishte bërë shumë i njohur për rolin Aliens , ka vdekur në moshën 61 vjeç, raportojnë mediat amerikane....
‘Resident Evil: Afterlife’ tundon pronarët e teknologjisë së fundit.
  Nga Joseph Szadkowski / Video-loja horror legjendare e mbijetesës gjatë apokalipsit të zombive e kompanisë Capcom ka mundur të prodho...
Sir John Hurt: Aktori fitues i Bafta vdes në moshën 77 vjeç
(FOTO: Sir John Hurt, fitues i çmimit Bafta)/ Aktori veteran Sir John Hurt ka vdekur në moshën 77 vjeç,  tha agjenti i tij. Stari fitues i ç...
Vepra e Al Gore- një “Monstruozitet shkencor”, thotë themeluesi i Weather Channel.
(FOTO: Themeluesi i Weather Channel, John Coleman)/ Themeluesi i Weather Channel ka këshilluar se vepra e Al Gore,  “An Inconvenient Sequel” do...
Charlie Sheen i lutet Zotit që të vrasë Donald Trump!
  Pas lajmit për vdekjen e   Debbie Reynolds, që po shoqëron vdekjen e disa nga njerëzve të shquar hollivudian gjatë vitit, aktori Charlie...
Faqja 10 prej 12« E para...89101112