Tridhjetë e shtatë milionë dollarë.

Kaq do të jetë e gatshme të paguajë shtëpia mbretërore britanike për të bindur Meghan Markle, bashkëshortja shtatzënë e djalit të princit Harry, për të bere gati valixhet dhe për t’u kthyer në SHBA.

Revista amerikane Globe, e cila ka marre një informacion anonim, zbulon se do të ishte mbretëresha Elizabeth pas përpjekjes për të larguar ish aktoren, sjellja e të cilës është konsideruar shumë e pamanovrueshme dhe me shpenzime të tepruara.

Me pak fjalë, Meghan me sjelljen e saj do të shkaktonte një dëm serioz në imazhin e monarkisë britanike. Në marrëveshje, fëmija që po mban në bark do të merrte gjithsesi një titull, por duke mbetur në Britaninë e Madhe dhe kështu larg nga nëna.

VERITAS.COM.AL/