Kryeministri Boris Johnson e ka kaluar natën në terapi intensive në një spital në qendër të Londrës pasi simptomat e koronavirusit erdhën duke u përkeqësuar.

Downing Street tha se ai u dërgua në spital sipas këshillave të ekipit të tij të mjekëve dhe është duke marrë një “trajtim të shkëlqyer”.

Zoti Johnson i ka kërkuar sekretarit për Punët e Jashtme, Dominic Raab që ta zëvendësojë, shtoi zëdhënësi.

VERITAS.COM.AL