Etiketa: johnson

‘Fillimi i Fashizmit’ – Kandidati për Kryetar i Bashkisë në Londër pyetet nga Policia për çfarë foli me gazetarët
  KURT ZINDULKA Anëtari i Asamblesë së Londrës David Kurten u mor në pyetje nga policia ndërsa po jepte një intervistë për Breitbart News, në të cilën ai e karakterizoi përgjigjen e Kry...
Fillon numërimi mbrapsht por pa marrëveshje: Boris paralajmëron se bisedimet për Brexit janë në ‘javën e fundit ’te tyre
  BREITBART LONDON LONDER (AP) - Ministri i Jashtëm i Britanisë tha të Dielën se ka mbetur vetëm rreth një javë që Mbretëria e Bashkuar dhe Bashkimi Evropian të arrijnë një marrëveshje ...
Delingpole: Bojo ka dalë negativ për Coronavirus. Pse ai vetizolohet?
Nga: JAMES DELINGPOLE   Kryeministri Boris Johnson ka deklaruar se ai do të qëndrojë në izolim katërmbëdhjetë ditë pavarësisht se ka rezultuar negativ për Coronavirus. Ai pretendon s...
Boris informon Merkelin se Britania e Madhe është e gatshme të largohet pa marrëveshje,Barnier sugjeron aksesin për shërbimet financiare
Nga: VICTORIA FRIEDMAN Boris Johnson i ka thënë Angela Merkelit se ai është i gatshëm të nxjerrë MB-në jashte nga institucionet e BE-së më 1 janar pa marrëveshje. Ndërkohë, Michel Barnier ka lë...
Kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar, Johnson, dhe partnerja zgjedhin emrin bebes së tyre.
Boris Johnson dhe Carrie Symonds e kanë emërtuar djalin e tyre Wilfred Lawrie Nicholas Johnson. Zonja Symonds tha në një postim në Instagram se emri është një haraç për gjyshërit e tyre dhe mje...
Boris Johnson del nga spitali, do të vazhdojë rikuperimin në Country Retreat të Kryeministrit
  OLIVER JJ LANE Kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar po shkon drejt residencës së tij në fshat në konvaleshencë një javë pasi ai u shtrua në spital, dhe disa ditë pasi doli nga terapi...
Ministri Raab ‘i sigurt’ se kryeministri Johnson do të shërohet nga sëmundja Covid19.
Sekretari për Punët e Jashtme i Britanisë, Dominic Raab ka thënë se është “i sigurt”se Boris Johnson do të shërohet nga koronavirusi, duke e përshkruar kryeministrin si ‘luftëtar’. Duke folur n...
Boris Johnson po kurohet nga ‘doktorët më të mirë” të Mbretërisë së Bashkuar/ BBC
BBC shkruan se kryeministri Britanik Johnson po kurohet nga mjekët më të mirë të Mbretërisë së Bashkuar. Ai u shtrua në spital mbrëmë dhe po i nënshtrohet një trajtimi intensiv kundër sëmundjes së...
Boris Johnson e ka kaluar natën në trajtim intensiv nga Covid19
Kryeministri Boris Johnson e ka kaluar natën në terapi intensive në një spital në qendër të Londrës pasi simptomat e koronavirusit erdhën duke u përkeqësuar. Downing Street tha se ai u dërgua n...
URGJENT/ Boris Johnson vihet në terapi intensive
Kryeministri Boris Johnson është vendosur në terapi intensive në spital pasi simptomat e koronavirusit u përkeqësuan, tha Doëning Street/ Zoti Johnson i ka kërkuar sekretarit për Punët e Jashtm...
Faqja 1 prej 712345...E fundit »