Ministri i Punëve të Jashtme i Gjermanisë do të vizitojë Shtetet e Bashkuara për të “ofruar miqësi”.
  (FOTO: Sigmar Gabriel, zëvendës kancelar dhe minister i Punëve të Jashtme të Gjermanisë)/ Ministri i Jashtëm  i Gjermanisë është nisu...
Rex Tillerson konfirmohet sekretar shteti i SHBA
(FOTO: Rex Tillerson)/ Sapo ka mbaruar votimi në Senatin Amerikan mbi miratimin e Rex Tillerson në postin e Sekretarit të Shtetit të Shteteve t...
RYAN MBRON POLITIKËN E TRUMP: TERRORIZMI NUK ZHDUKET ME AKTE VETËM “SIPAS LIGJIT”.
(FOTO: Paul Ryan)/ Zëdhënësi i Senatit republikan, Paul D. Ryan  tha të Martën se urdhri ekzekutiv i Trump për një verifikim ekstrem ishte  “pë...
Shefi i negociatave për Brexit: Donald Trump dhe Steve Bannon ‘paraqesin kërcënim ekzistencial për BE’
  (FOTO: Donald Trump dhe Steve Bannon)/ Shefi për negocimin e Brexit në Parlamentin Europian, Guy Verhofstadt,ka listuar Presidentin D...
Presidenti Çek” : ‘Trump mbron vendin e tij, ekzakt atë që elitat e BE nuk bëjnë’!
Jiří Ovčáček, zëdhënës i presidentit Çek, Miloš Zeman, thotë se Shtetet e Bashkuara është tani në aleancë me republikat sllave në luftën kundër em...
Mattis: SHBA nuk i ndryshon politikat ndaj Kosovës, NATO do të qëndrojë.
(James Mattis, sekretar i Mbrojtjes i Shteteve të Bashkuara).  Sekretari i ri i Mbrojtjes, James Mattis, në një dokument drejtuar Senatit ameri...
Presidenti Trump ka ndaluar hyrjen e refugjatëve sirianë në Shtetet e Bashkuara, deri në një urdhër tjetër.
Presidenti Donald Trump ka ndaluar hyrjen e refugjatëve nga Siria drejt Shteteve të Bashkuara deri në një urdhër tjetër. Gjithashtu ka urdhërua...
Trump shpall “Vetting për terroristët”.
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka shpallur një "vetting të ri" si masa "për t'i mbajtur terroristët islamik jashtë territorit të...
Trump: ‘Për mua, një ushtri e fortë është më rëndësishme se çdo gjë”.
Gjatë një interviste të Enjten në “Hannity,” të Fox News Channel, Presidenti Donald Trump tha se “ një buxhet i balancuar është mirë, por diçka tj...
Presidenti Trump do ta financojë murin me 20 përqind të taksave të vjela nga importet e Meksikës
Presidenti Trump do ta financojë murin me Meksikën me 20 për qind të taksave të vjela nga importet e Meksikës Presidenti i Shteteve të Bashkuar...
Faqja 4 prej 11« E para...23456...10...E fundit »