Donald Trump emëron gjeneral James ‘Mad Dog’ Mattis si sekretar për Mbrojtjen
  (FOTO: James Mattis) Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka emëruar si sekretar i Mbrojtjes, Gjeneral James M...
Sot në mëngjes, Donald Trump iu dërgon një mesazh amerikanëve se do të “ruajmë vendin tonë”.
(FOTO: Presidenti i zgjedhur, Donals Trump)   “Në ferr” të gjithë ata gënjeshtarë që po përpiqen të thonë se Donald Trump nuk nuk do t’...
Presidenti Trump do të ndahet nga biznesi i tij gjatë presidencës
Presidenti i zgjedhur Donald Trump, ka njoftuar se do të lërë perandorinë e biznesit të tij dhe do të përqendrohet në presidencë, duke qartësuar s...
Donald Trump bëri tre emërime dje. Ndiqni edhe atë që mendohet se do të jetë ekipi i kompletuar.
    Donald Trump bëri tre emërime dje. Ndiqni edhe atë që mendohet se do të jetë ekipi i kompletuar. Tranzicioni i Donald Trump për...
Donald Trump pret David Petraeus, ish-padronin e CIA-s
(FOTO: David Petraeus, ish drejtor i CIA-s)  Presidenti i zgjedhur Donald Trump ka takuar të hënën në Nju Jork gjeneralin në pension David Petr...
Giuliani fiton sondazhin e Breitbart si Sekretar Shteti, i dyti Bolton.
(FOTO: Donald Trump dhe Mitt Romney) / Para pak ditësh, Breitbart, News kishte hapur një sondazh me pesë emra  dhe pyeste lexuesit se cili mund...
Muri i Donald Trump me Maksikën është gati për ndërtim
  (FOTO: Emigrantë në kufirin mes Amerikës dhe Meksikës)/  Një prodhues amerikan i çimentos ka prodhuar gjithë sasinë e nevojshme dhe ë...
Trump flet me liderë të pesë kombeve; tre prej tyre në rajonin tonë
(FOTO: Donald Trump) Tre nga shtetet, me liderët e të cilëve foli sot Donald Trump, janë Sllovenia, Hungaria dhe Greqia. Me kryeministrin e ...
Cili do të jetë Sekretari i Shtetit i Presidentit Donald Trump?/ Sondazh
(FOTO: Donald Trump) Presidenti i zgjedhur, Donald Trump, nuk ka shpallur akoma cili do të jetë Sekretari i Shtetit i Shteteve të Bashkuara në ...
Trump ka zgjedhur një grua të njohur si pajtuese raciale për ambasadore në Kombet e Bashkuara.
(FOTO: Nikki Haley) Guvernatorja  Nikki Haley ka zhvilluar një reputacion kombëtar si pajtuese mes racave në kohën kur  u përball me akuzat për...
Faqja 10 prej 11« E para...7891011