Donald Trump në një konferencë shtypi “të rrallë” për media në New York.
(FOTO: Donald Trump sot në Konferencë)/ Presidenti i zgjedhur Donald trump sapo përfundoi konferencën e tij për mediat në New York. Hera e parë...
“Ekip i Ëndrrës”, thotë Sean Spicer për ekipin e Trump. “Kabineti më i talentuar në historinë moderne”, thotë ai.
Sekretari për shtypin, që po vjen,  i Shtëpisë së Bardhë, Sean Spicer, inë një intervistë ekskluzive me Breitbart News, tregon detaje se si admini...
Trump paralajmëron kompaninë Toyota
  Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, sapo paralajmëroi kompaninë e prodhimit të atomjeteve  per "taksa shumë të lart...
KONGRESI AMERIKAN BËN HAPA PARA PËR NJOHJEN E JERUSALEMIT SI KRYEQYTET I IZRAELIT
  (FOTO: Hebrej ortodoksë në anën perëndimore të Murit, Jerusalem) -Legjislacioni kërkon që të ngrihen fondet e Departamentit të Shteti...
Bill dhe Hillary Clinton, George dhe Laura Bush do të marrin pjesë në Inaugurimin e Donald Trump.
(FOTO: Laura dhe George W. Bush, Bill dhe Hillay Clinton)/ Ish- Presidenti Bill Clinton dhe gruaja e tij Hillary Clinton do të marrin pjesë në ...
Ford do të ndërtojë në Amerikë, anulon planet e zgjerimit në Meksikë. “Votë besimi ndaj Trump!”, thotë Ford
(FOTO: Donald Trump, president i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara)/ Ford do të zbatojë një projekt në Michigan në vend të Meksikës, si një “vot...
Kongresi Amerikan: Republikanët votojnë për kufizimin e Trupit të Etikës
(FOTO: Bob Goodlate, prezantuesi republikan i Amendamentit)/ Përfaqësuesit Republikan në Kongresin Amerikan kanë votuar për të pakësuar forcën ...
Të ftuar në Inaugurimin e presidentit Trump!…, emri i parë.
Një nga emrat e parë që zbulohet mes miqve që do të marrin pjesë në Inaugurimin e presidnetit Trump, do të jetë Benjamin Netanyahu, kryeministër i...
Bëhet gati formacioni i Paradës së Inaugurimit të Presidentit Donald Trump.
  Komiteti për Inaugurimin Presidencial njoftoi të Premten (dje) se 8000 marshues nga 40 banda dhe njësi kalorësish kanë pranuar ftesën pë...
Trump abstenon ndaj masave të Obamës kundër Rusisë: “Do të marr informacionet e duhur”.
  (FOTO: Donald Trump më 28 dhjetor 2016 në Palm Beach, Florida)/ Fituesi i zgjedhjeve presidenciale amerikane, republikani Donald Trum...
Faqja 7 prej 11« E para...56789...E fundit »