Një milionë emigrantë në Turqi marrin para ‘cash’ nga BE.
Zyrtarët thonë se Bashkimi Europian ka financuar projektin që siguron asistencë ‘cash’ për shumicën e familjeve në nevojë të refugjatëve në Turqi....
Fiton “Po” me 92 %. Kurdët e Irakut mbështesin vendosmërisht pavarësinë në referendum.
Njerëzit që jetojnë në Irakun Verior, në mënyrë dërmuese votuan në favor të pavarësisë për rajonin e Kurdistanit në referendumin shumë të diskutue...
Erdogan: “Kurdët e Irakut o të heqin dorë nga pavarësia, o të vuajnë nga uria”.
(Rreth 72% e  5.2 milion votuesve të ligjshëm në zonën e kontrolluar nga Kurdët, kanë votuar)/ Presidenti i Turqisë, Erdogan, thotë se kurdët e Ira...
Një grua ministre e Mbrojtjes në Indi. E para pas Indira Gandhi, grua në prag të konfliktit me Kinën
(FOTO: Nirmala Sitharaman, ministre e mbrojtjes)/ Kryeministri indian, Narendra Modi emëroi sot një grua në krye të Ministrisë së Mbrojtjes, e ...
Rouhani i Iranit emëron tre gra zëvendës- presidente
( FOTO: Zonja Ebtekar është riemëruar si zëvendës presidente)/ Presidenti i Iranit, Hassan Rouhani ka emëruar tre gra si zëvendës-presidente d...
Një NGO tuniziane e financuar nga Soros komandon peshkatarët që të bllokojnë anijen “Mbro Europën”
Disa peshkatarë në qytetin port Tunizian të Zarzis kanë bllokuar anijen ‘Mbro Europën’ një “C-Star”, që të furnizohet me karburant. Ata kanë hedhu...
Putin urdhëron 755 diplomatë amerikanë që të largohen nga Rusia.
(FOTO: Ambasada Amerikane në Moskë. Do të lejohen të punojnë vetrëm 455 anëtarë të stafit)/ Presiudenti Rus, Vladimir Putin ka njoftuar se 755 ...
Sulmohet ambasada e Izraelit në kryeqytetin Jordanez, Aman. Ka viktima.
Një sulm është shënuar kundër ambasdës së Izraelit në kryeqytetin jordanez, Amman, me viktima- siç raportohet. Një reporter i BBC që u ndodh në...
Vdes disidenti më i spikatur i Kinës, nobelisti i Paqes Liu Xiaobo.
(FOTO: Liu Xiaobo dhe e shoqja, Liu Xia, në vitin 2002)/ Lauranti i Nobelist për Paqen, Liu Xiaobo, që ishte edhe disidenti më i spikatur i Kin...
Vendet e Gjirit i japin Katarit edhe 48 orë afat që të pranojë kërkesat.
(FOTO: Letra nga Emiri i Katarit do t'i dërgohet Emirit tw Kuvajtit, e mbështjellë me këwtë pikturë, sot në mëngjes)/ Arabia Saudite dhe tre sh...
Faqja 3 prej 1612345...10...E fundit »