Në Turqi po zhvillohet tortura; 37.000 janë akoma të burgosur pas “grushtit”
(FOTO: Presidenti i Turqisë, Erdogan) Masat e marra në Turqi pas përpjekjes për grusht shteti e datës 15 korrik kanë krijuar “një mjedis të fav...
Nisin sulme të rënda ajrore në lindje të Aleppo-s, Siri
(FOTO: CNN raporton se sot kishte luftime ne lindje të Aleppo, pamje e zonës)   Televizioni amerikan CNN njofton se avionë luftarakë ka...
Ayatollah për Trump: “Ne do të rezistojmë deri në frymën e fundit!”
  (FOTO: Manifestime në Iran duke përqeshur liderët amerikan) Gjatë faljeve të të Premtes, Ayatollah Ahmad Khatami i Iranit paralajmëro...
Rusia lëshon një kërkesë ndërkombëtare për arrestimin e George Sorros/ VIDEO
  Shërbimi sekret Rus ka arritur në përfundimin se George Soros po përdor monedhën e huaj për të nisur një sulm kundër monedhës Ruse në tr...
HAP PAS HAPI ME ZGJDHJET NË AMERIKË/ Egypti paralajmëron se një fitore e Hillary mund të “zgjojë” Vëllazërinë Myslimane
Zyrtarisht, qeveria e Egyptit thotë se nuk e lidh gjë me zgjedhjet e ardhshme të presidentit Amerikan. Por deklarata e botuar në median Egjipti...
Turqia pas tentativës për grusht: Thyhen protestat pro Kurde në Stamboll
Policia Turke ka përdorur ujë dhe gaz lotsjellës për të thyer protestat në Stamboll kundër arrestimit të liderëve të Partisë pro- Kurde, HDP. D...
Turqia ndalon 9 gazetarë pro- opozitës dhe 9 politikanë të opozitës
  Nëntë gazetarë pro- opozitë në Turqi, të gazetës “Cumhuriyet” janë arrestuar dhe janë mbajtur në qeli nga një gjykatë në Stamboll, sipas...
Rusia zgjat afatin e moratoriumit të sulmeve ajrore mbi Aleppo deri të Premten.
  Ministria e Mbrojtjes e Rusisë tha të Mërkurën se do ta zgjasë moratoriumin e bombardimeve ajrore mbi Aleppo deri të Premten në mbrëmje, me ...
Gjysma e Rusëve kanë frikë nga Lufta
    Rreth gjysma e rusëve kanë frikë se bombardimet e Moskës mbi Aleppo në Siri do të shkaktojnë Luftën e Tretë Botërore- sipas nj...
Vdekja e ish këshilltarit tëi Putin në një hotel në Washington “ishte aksident”
  Zyrtarë të Shteteve të Bashkuara thanë se vdekja e këshilltarit të Vladimir Putin, e para një viti, ishte "aksidentale". Trupi i ish- kë...