SI SHKOI SAMITI MES BIDEN DHE PUTIN?
  Nga: Francesca Salvatore Takimi midis Joe Biden dhe Vladimir Putin është një takim i patinuar, megjithëse dikush, si fisniku Matthew ...
Bombardues bërthamor rus interceptohen nga avionët amerikanë afër Alaskës.
Nga: Fox News/ Avionë bombardues bërthamor rus u interceptuan dhe u shoqëruan nga avionët luftarakë amerikanë gjatë një fluturimi mbi ujërat ne...
Të paktën 13 gazetarë amerikanë përballen me dëbimin nga Kina
AP Të paktën 13 gazetarë Amerikanë do të dëbohen nga Kina në shenjë hakmarrjeje për një kufi të ri të vendosur nga administrata Trump në vizat ...
Zyrtarët e Inteligjencies sajojnë paradigmën se Rusia do të ndërhyjë në zgjedhjet e Trump
  Rusia 2.0: Zyrtarët e Inteligjences paralajmërojnë se Rusia do të ndërhyjë në zgjedhjet e vitit 2020 për të ndihmuar Trump të rizgjidhet, thonë r...
Putin në telefon: “Faleminderit president Trump!’, pasi Amerika shpëtoi Rusinë nga një sulm terrorist.
( Foto: Arkiv)/ Presidenti rus, Vladimir Putin, ka falënderuar homologun amerikan Donald Trump për informacionet e zbulimit që e ndihmuan të zb...
Putin bisedon për Sirinë, Iranin, Venezuelën me Trump në G20
FRANCES MARTEL Presidenti rus Vladimir Putin diskutoi qëndrimet e kundërta ndaj luftës civile Siriane, krizës humanitare në vazhdim në Venezuel...
Çernobili, një teori tronditëse 33 vjet pas katastrofës bërthamore: “Kush ishte atë natë në central?”
Mbrapa katastrofës së tmerrshme bërthamore të Çernobilit duhet të ketë qenë CIA. Kjo i duhet propagandës së Putin. 33 vjet pas katastrofës që s...
Rusia pohon se John Kerry aprovoi fshehurazi pushtimin e Krimesë
Nga: JOHN HAYWARD, Breitbart News Ministri i Jashtëm rus Sergey Lavrov tha në një intervistë me mediat ruse të enjten se ish-Sekretari i Shteti...
Russiagate, Cohen akuzon Trump.
-Ish-avokati i presidentit amerikan, përpara Komitetit Mbikëqyrës të Dhomës, e quajti Trump-in "një racist, një hajdut, një mashtrues". Tani prite...
Trump braktis traktatin e raketave SHBA-Rusi të vitit 1987
  1 shkurt (UPI) - Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo tha të premten se Shtetet e Bashkuara do të braktisin traktatin raketor që në...
Faqja 1 prej 512345