Trump ndalon transgjinorët që ‘të shërbejnë’ në ushtrinë Amerikane
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump thotë se njerëzit transgjinor nuk mund të shërbejnë “ në asnjë kapacitet” në Ushtrinë Amerikane....
Shtetet e Bashkuara bën edhe një hap pranë imponimit të sanksioneve të reja për Rusinë
Dhoma e Përfaqësuesve e Shteteve të Bashkuara, ka votuar për të imponuar sanksione të reja mbi Rusinë, pavarësisht se vetë presidenti Donald Trump...
Obamacare: Senatorët e Shteteve të Bashkuara votojnë për të debatuar mbi anullimin
(FOTO: Senatori John McCain i diagnostikuar me kancer në tru, kthehet në Kongres për të votuar 'pro' Trump)/ Senati i Shteteve të Bashkuara sap...
Trump i pakënaqur me Prokurorin e Përgjithshëm, Jeff Sessions. Mund ta largojë. VIDEO
Presidenti Donald Trump ka lëshuar edhe një sulm tjetër mbi prokurorin e Pqërgjithshëm të Shteteve të Bashkuara, duke e quajtur “i dobët”. Sulm...
Jared Kushner mohon lidhjen me Rusët: “Trump fitoi sepse kishte mesazh më të mirë…” VIDEO
Këshilltari i Shtëpisë së Bardhë, Jared Kushner ka mohura se ka bashkëpunuar me Rusët. Deklaratën e bëri ditën e Hënë pasdite, duke dhënë një dekl...
Takimi Pence- Vuçiç në Washington: ‘Të mos zgjerohet ndikimi Rus në Ballkanin Perëndimor’.
Është e rëndësishme që ndikimi i Rusisë në këtë pjesë të Ballkanit të mos zgjerohet dhe të kuptohet pse SHBA-të janë të shqetësuara, ka thënë zëve...
Protestat e financuara nga Soros rreth Shtëpisë së Bardhë, kërkojnë persekutimin e Donald Trump Jr.
Një protestë jashtë Shtëpisë së Bardhë, e organizuar të martën nga George Soros dhe financuar përmes Komitetit të Veprimit Politik, (PAC) dhe’ MoveOn.org’ bëri thirrje për persekutimin e djalit të...
I emëruari i Trump në FBI, Christopher Wray thotë se hetimi i Rusisë nuk është gjueti shtrigash.
Zoti Wray, i emëruar nga Donald Trump në krye të FBI ka hedhur poshtë pohimet e presidentit se kërkimi i të dhënave mbi ndërhyrjen e dyshuar të Ru...
Triumfon Urdhri i Trump për hyrjen e refugjatëve, pas shumë pengesave ‘gjyqësore’.
Ka hyrë sot në fuqi Urdhri i presidentit Trump, për bllokimin e vizave dhe hyrjes në SHBA, për shtetasit nga gjashtë vende me popullsi myslimane....
Ekipi i Shtëpisë së Bardhë të Trump kthehet te historianët e Greqisë së Lashtë për marrëdhëniet SHBA- Kinë.
Zyrtarë të administratës së Trump po kërkojnë marrëdhëniet mes SHBA dhe Kinës përmes disa burimeve të vështira . Ata i janë drejtuar historianit t...
Faqja 36 prej 50« E para...102030...3435363738...50...E fundit »