Jared Kushner mohon lidhjen me Rusët: “Trump fitoi sepse kishte mesazh më të mirë…” VIDEO
Këshilltari i Shtëpisë së Bardhë, Jared Kushner ka mohura se ka bashkëpunuar me Rusët. Deklaratën e bëri ditën e Hënë pasdite, duke dhënë një dekl...
Takimi Pence- Vuçiç në Washington: ‘Të mos zgjerohet ndikimi Rus në Ballkanin Perëndimor’.
Është e rëndësishme që ndikimi i Rusisë në këtë pjesë të Ballkanit të mos zgjerohet dhe të kuptohet pse SHBA-të janë të shqetësuara, ka thënë zëve...
Protestat e financuara nga Soros rreth Shtëpisë së Bardhë, kërkojnë persekutimin e Donald Trump Jr.
Një protestë jashtë Shtëpisë së Bardhë, e organizuar të martën nga George Soros dhe financuar përmes Komitetit të Veprimit Politik, (PAC) dhe’ MoveOn.org’ bëri thirrje për persekutimin e djalit të...
I emëruari i Trump në FBI, Christopher Wray thotë se hetimi i Rusisë nuk është gjueti shtrigash.
Zoti Wray, i emëruar nga Donald Trump në krye të FBI ka hedhur poshtë pohimet e presidentit se kërkimi i të dhënave mbi ndërhyrjen e dyshuar të Ru...
Triumfon Urdhri i Trump për hyrjen e refugjatëve, pas shumë pengesave ‘gjyqësore’.
Ka hyrë sot në fuqi Urdhri i presidentit Trump, për bllokimin e vizave dhe hyrjes në SHBA, për shtetasit nga gjashtë vende me popullsi myslimane....
Ekipi i Shtëpisë së Bardhë të Trump kthehet te historianët e Greqisë së Lashtë për marrëdhëniet SHBA- Kinë.
Zyrtarë të administratës së Trump po kërkojnë marrëdhëniet mes SHBA dhe Kinës përmes disa burimeve të vështira . Ata i janë drejtuar historianit t...
Otto Warmbier: Trump e dënon Korenë si ‘brutale’ pas vdekjes së studentit amerikan. VIDEO
Presidenti i Shteteve të Bashkuara e ka quajtur Korenë e Veriut 'një regjim brutal' pas vdekjes së studentit Amerikan i ciliu burgos në Korenë e V...
​Donald Trump anulon marrëveshjen ‘Obama’ për Kubën, sipas premtimit në fushatë. VIDEO
Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ka bërë të ditur sot anulimin e marrëveshjes së arritur ndërmjet vendit të tij dhe Kubës në vitin 2014, nënshkr...
Donald Trump sfidon ‘Obstruksionin’ ndaj Hetimit Gjyqësor.
Presidenti Donald Trump ka sfiduar vërtetësinë e hetimeve të raportuara mbi ‘pengimin e drejtësisë’ duke larguar nga detyra ish- drejtorin e FBI, ...
Personi i armatosur që qëlloi mbi kongresmenët në Virginia, ka vdekur
(FOTO: James T Hodgkinson ishte rezident i  Bellville, Illinois, një zonë periferike e  St Louis)/ Personi i armatosur që lëshoi breshëri plumb...
Faqja 50 prej 64« E para...102030...4849505152...60...E fundit »