Michael Flynn, ish ndihmës i Trump, kërkon garanci që të dëshmojë mbi akuzat mbi Rusinë.
 ( FOTO: Zoti Flynn ka histori për të treguar- thotë avokati)/ Ish- këshilltar i Presidentit Donald, për sigurinë Kombëtare, Michael Flynn, kër...
Ivanka Trump bëhet zyrtarisht asistente e Presidentit të Shteteve të Bashkuara
  (FOTO: Ivanka Trump (e dyta nga e djathta)/ Ivanka Trump, zyrtarisht i bashkohet administratës së babait të saj si një punonjëse e pa...
Trump nënshkruan urdhrin ekzekutiv që shfuqizon rregullat e Obamës
Agjencia BBC raporton se Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka nënshkruar një urdhër të ri ekzekutiv, që shfuqizon rreg...
Republikanët mbi shfuqizimin e Obamacare: ‘Ne do ta bëjmë të mundur’
(FOTO: Paul Rayan)/ Liderët përfaqësues të Republikanëve në Kongres thanë të Martën se përsëri do të tentojnë të shfuqizojnë dhe zëvendësojnë “...
‘Paul Ryan duhet të japë dorëheqjen”, thotë gjyqtarja Jeanine Pirro në Fox News
Gjatë deklaratës së hapjes në programin “Justice” të  kanalit “ Fox Neës” Jeanine Pirro përmendi Paul Ryan- kreyatr i Dhomës së Republikanëve në S...
Dështimi i Trumpcare/ Gëzimi i liberalëve mbaron brenda ditës; Trump deklaron se “Do të bëjmë ligj të ri për popullin”.
(FOTO: Paul Rayan- kreytar i Dhomës së republikanëve në Senat dhe Presidenti Donald Trump) Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka ...
Shtëpia e Bardhë: Trump po negocion; në qoftë se projektligji dështon, mbetet Obamacare.
Drejtori për Buxhetin në Shtëpinë e Bardhë, Mick Mulvaney, nga takimi në Shtëpinë e Bardhë u shfaq me një ultimatum: Në qoftë se përpjekjet e Shtë...
Healthcare: Presidenti Trump lëshon ultimatum që të votohet të Premten.
(FOTO: Parashikimet brenda ligjit për kujdesin shëndetësor kanë shkaktuar debate politike- BBC)/ Megjithëse, pasi u shpall vonesa në votimin e ...
Donald Trump i bën homazh turistit Amerikan të vrarë në sulmin terrorist në Londër.
  Presidenti Donald Trump e nderoi vdekjen e Kurt Cochran, një qytetar American që u vra të sulmin terrorist të Londrës të Mërkurën. “N...
Vëmendje e Trump mbi aktin terrorist në Londër.
  Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Sean Spicer hapi një konferencë të shkurtër për mediat me komente rreth aktit terrorist që goditi Londrë...
Faqja 51 prej 60« E para...102030...4950515253...60...E fundit »