Presidneti Trump, postin vakant të Flynn ia ofron zëvendës- Admiralit Robert Harward
  (FOTO: Zëvendës Admirali Harward)/ Administrata e presidentit Trump, postin e këshilltarit për sigurinë Kombëtare në Shtëpinë e Bardh...
Të majtët sulmojnë Ivanka Trump për fotografinë me kryeministrin Kanadez Trudeau në Zyrën Ovale.
Majtistët po sulmojnë vajzën e presidentit Donald Trump, Ivanka pse guxoi të qëndrojë prapa në tavolinën  e presidentit në një foto të bërë në Zyrën Ovale me Presidentin Trump dhe kryeministrin Ju...
Përgjimi kundër Flynn, një “akt kriminal” thotë Peter King.
Të Martën, në Fox News, teksa fliste mbi dorëheqjen e Meachel Flynn si këshilltar i Sigurisë Kombëtare, Republikani Peter King (R-NY) tha se rrjed...
Presidenti Trump denoncon “median e çmendur” të “fake news” mbi shkrimet për bashkëpunimin me Rusinë.
Presidenti Donald Trump ka denoncuar raportimet nga “New York Times” dhe “Washington Post”,  që thanë se fushata e tij ishte bërë në komunikim me ...
NATO- themeli fundamental për SHBA. Mattis: Shtetet anëtare të rrisin shpenzimet për mbrojtjen.
(FOTO: James Mattis- Sekretari i shtetit për Mbrojtjen)/ Rrëzohet në Bruksel një nga akuzat dhe paragjykimet e liberalëve europian kundër presi...
TRUMP, ÇËSHTJA FLYNN ËSHTË PSE KA RRJEDHJE ILEGALE NË WASHINGTON?!
(FOTO: Michael Flynn)/ -President-: 'Historia e vërtetë këtu është pse ka këtu kaq shumë rrjedhje ilegale informacioni në Washington’- Në re...
Qeveria e UK zyrtarisht kundërshton peticionin që bën thirrje për të ndaluar Donald Trump në vizitën e tij zyrtare në Londër.
(FOTO: Theresa May dhe Donald Trump- Arkiv)/ Theresa May, kryeministre e Britanisë, zyrtarisht ka kundërshtuar peticionin që bën thirrje që Pre...
Jep dorëheqjen Michael Flynn, këshilltar i Donald Trump për Sigurinë Kombëtare
  (FOTO: MIchael Flynn, këshilltar për sigurinë që dha dorëheqjen nga posti)/ Këshilltari për Sigurinë Kombëtare, Michael Flynn ka dhën...
Obama po bëhet gati për luftë kundër Donald Trump; ka një ushtri prej 30 mijë agjitatorë dhe 250 oficerë në gjithë vendin.
  (FOTO: Ish presidenti Obama dhe presidenti Donal Trump)/ Që në orët  e para të presidencës së Donald Trump Trump, lajmet nga media th...
9 shtete ndaluan emigracionin, sipas ligjit “Trump”
  Tanimë edhe media është kthyer  thitë se kombi amerikan në më pak se një muaj është kthyer në drejtim të presidenti Trump, spas Conserva...
Faqja 69 prej 72« E para...102030...6768697071...E fundit »