May: Britania dhe Amerika mund të “udhëheqin së bashku përsëri”, falë Brexit dhe Trump.
  Brexit, dhe presidenti që u zgjodh, Donald Trump, i ofrojnë Britanisë dhe Amerikës mundësinë që të “rizbulojmë mirëbesimin tonë” dhe “të...
Presidenti Trump shton portretin e presidentit Andrew Jackson në dekorin e Zyrës Ovale. Gjen ngjashmëri.
(FOTO: Portreti i Andrew Jackson)/ Presidenti Donald Trump ka vendosur një pikturë të presidentit Andrew Jackson në Zyrën Ovale, si simbol të a...
Presidenti Trump pritet të nëshkruajë sot, e Mërkurë- korrigjon Reuters
Presidenti amerikan Donald Trump pritet që të nënshkruajë urdhrin ekzekutiv mbi emigracionin. Më parë Agjencia Reuters kishte njoftuar se presiden...
Obama i dha Palestinës 221 milion dollarë orët e fundit, të premten më 20 Janar.
Agjencia “ Associated Press” (AP) raportoi të hënën se ish- presidenti Barack Obama çliroi një fond prej 221 milion dollarë për Autoritetin e Pale...
Steve Bannon betohet si Shef i Strategjive të Presidentit Trump
(FOTO: Steve Bannon)/ Ditën e Diele, në “East Room” të Shtëpisë së Bardhë, në ceremoninë e betimit të stafit është betuar edhe shefi i Strategj...
Trump, përmes një startimi luftarak, premton ngritjen e menjëhershme.
(FOTO: Presidenti Trump dhe ndihmësit e afrërt)/ Pas një fillimi luftarak të presidencës së tij, Donald Trump shpërndau shumë mesazhe unifikimi...
Trump do të njoftojë nesër, e hënë, se Ambasada e SHBA në Izrael do të vendoset në Jerusalem.
Një numër i madh raportimesh të pakonfirmuara nga mediat ndërkombëtare po raportojnë se Presidenti Donald Trump ka caktuar të hënën (nesër) si dit...
Theresa May, do të jetë në Shtëpinë e Bardhë këtë javë; kjo është lidere e parë nga bota që takon presidentin Trump.
(FOTO: Theresa May, kryeministre e Mbretërisë së Bashkuar)/ Kryeministre e Mbretërisë së Bashkuar Theresa May do të takojë Presidentin e Shtete...
Donald Trump bën hapin e parë si President, firmos urdhrin ekzekutiv mbi Obamacare
Donald Trump ka hedhur hapin e parë si President i Shteteve të Bashkuara, duke firmosur urdhrin ekzekutiv që lidhet me reformën e kujdesit shëndet...
Melania dhe Ivanka Trump- dy Zonja të Para në Shtëpinë e Bardhë
  (FOTO: Melania dhe Ivanka Trump)/ Është thuajse e sigurt se në presidencën e Donald Trump, dy gra do të ndajnë mes tyre rolin e Zonjë...
Faqja 74 prej 74« E para...102030...7071727374