Një goditje tjetër e forte për Mbretëreshën Elizabeth e cila, pak ditë pas njoftimit për ndarjen e nipit të saj Peter Phillips nga gruaja e tij, sheh një çift tjetër që shpërthen

Nga:Novella Toloni

 

Nga më pak se një javë pas njoftimit për divorcin midis Peter Phillips dhe Autumn Kelly, një anëtar tjetër i familjes mbretërore del zbuluar duke njoftuar ndarjen e afërt.

Për t’i dhënë fund një martese që zgjati 25 vjet të mira qe djali i Princeshës Margaret, dhe motra më e vogël e Madhërisë se saj, David Armstrong Jones dhe gruaja e tij Serena. Prandaj, duket se nipi i parë i Mbretëreshës Elizabeta II i ka hapur rrugën anëtarëve të tjerë të familjes mbretërore, të cilët, njëri pas tjetrit, po dëmtojnë strukturën e Kurorës.

Lajmi u shfaq në orët e kaluara nga faqja e internetit e Daily Mail. Sipas burimeve pranë tabloidit britanik dhe çiftit mbretëror, rrëfimet e Snowdon kishin arritur një “marrëveshje miqësore” për t’i dhënë fund martesës së tyre me një divorc konsensual pas më shumë se 25 vjet nga dasma e tyre. Lindur në Clarence House në 1960 nga Princesha Margaret (me nofkën edhe “princesha e trishtuar ose rebele”) dhe fotografi dhe regjisori Antony Armstrong-Jones, Konti i Snowdon është presidenti i shtëpisë së ankandeve në Christie’s London dhe ka kaluar fëmijërinë e tij në Pallatin Buckingham, ku u edukua së bashku me kushëririn e tij, Princin Andrea me të cilin është shumë i lidhur. Më shumë i njohur (në punë) si David Linley,Konti i Snowdon është i njëzet e njëti në radhën e pasardhesit të fronit britanik dhe me gruan e tij Serena kishte dy fëmijë, Charles 20 vjeç dhe Margarita 17 vjeç.

Nuk ka paqe, pra, për mbretëreshën që pas Megxit po përballet me shkatërrimin e familjes së saj. Duket gjithnjë e më e qartë, në fakt, se heqja dorë nga froni e Harryt dhe Meghan ka krijuar një precedent brenda familjes mbretërore të cilën të gjithë tani po përpiqen për të mundur të shpëtojnë nga lidhjet jokomode,të te gjitha llojeve dhe zhanreve. Djali i Princeshës Margaret, e cila ndërroi jetë në 2002, është një burim i shkëlqyeshëm për familjen mbretërore e cila, falë rolit të tij si mobiljar, e ka bërë të madh emrin e familjes mbretërore në të gjithë botën. Sidoqoftë, ishte pikërisht kjo distancë e vazhdueshme nga shtëpia që kishte dëmtuar marrëdhëniet me gruan e tij. “” Serena kaloi pjesën më të madhe të kohës në Gloucestershire, Kensington. – raporton një burim në Daily Mail – Ishte një lëvizje e ngadaltë. Unë mendoj se kërkesa për ndarje erdhi nga ajo, por është shumë e trishtuar për këtë. Do të jetë e vështirë për Davidin. Të gjithë janë të befasuar. Edhe pse gjërat nuk ishin perfekte mes tyre, të dy ishin shumë të orientuar tek familja. Qëllimi i tyre kryesor tani do të jetë të sigurojnë që dy fëmijët e tyre të mbesin një nukel familjar edhe nëse nuk jetojnë më se bashku ne çift “.

VERITAS.COM.AL