Dukesha e Cambridge, Kate Middleton,  ka lindur djalë.

Kensington Palace e postoi lajmin në tëitter, duke theksuar se fëmija ka lindur i sigurt, sot në në ora 11:01, ai ‘peshon 8lbs 7oz’.

Duka i Cambridge ishte i pranishëm gjatë lindjes.

Mbretëresha, Princi Philip, Princi Charles, Dukesha e Cornëall dhe Princ Harry janë njoftuar menjëherë dhe kanë shprehur “të kënaqur”.

Nuk ka akoma lajm mbi emrin e bebit, megjithëse emir Princ Arthur mund të jetë më i favorizuari.

Veritas.com.al/