Edith Harxhi, ish-zv.ministre në qeverisjen e Partisë Demokratike, ka reaguar përmes një komenti në rrjetet sociale lidhur me protestën e qytetarëve në Rrugën e Kombit.

Kështu filloi revolucioni amerikan “Boston tea Movement”. Anglezët e ritën taksën e çajit dhe qytetarët e Bostonit dolën rrugëve dhe hodhën çajin në det!

Forca veriu shqiptar…, dita e revolucionit erdhi… ë ngrihemi kundër qeverisë dhe kundër marrjes peng të opozitës…”

Veritas.com.al/