Sot, me rastin e 20 vjetorit te çlirimit te Kosovës, institucionet e shtetit kane organizuar një ceremoni ku prezentë jane ish-presidenti i SHBA, Bill Clinton, zëvendës ndihmësi i sekretarit amerikan të Shtetit, Mathew Palmer; Kryeministri Rama, bashkëshorti i Kryemadhit, Ilir Meta etj.

Por, ajo qe bie ne sy qe para nisjes se ceremonisë,  ne mesin e te gjithë personaliteteve, Ilir Meta, shihet fillikat i vetëm, madje edhe pa Monikën.

Nga ana tjetër, shohim qe kryeministri Rama është i ulur krah zëvendës-ndihmësit te sekretarit amerikan të Shtetit Palmer me te cilin edhe diskuton.

A është ky një mesazh për Metën? Çfarë domethënie kane këto pamje ne momentin politik qe flasim?- pyet portali Lexo.al/

Arsyeja pse Meta është lënë kaq mënjanë nga te gjithë personalitetet nuk dihet, por siç shihet, pas komedisë që luajti në Tiranë me sistemin kushtetues të zgjedhjeve, ai ka mbetur vetëm me telefonin ne dore dhe nuk begeniset nga askush.

Veritas.com.al/