‘Aleanca për Teatrin’ ka dorëzuar në SPAK kërkesën për procedimin penal ndaj kryeministrit Rama, kryebashkiakut Veliaj, ministrit Lleshaj dhe të tjerëve që citohen në dokumentin e siguruar nga Top Channel.

Përveç kësaj kërkesa e dytë e tyre është vendosja e sekuetros preventive për truallin e Tetarit Kombëtar.
Vijon…