Etiketa: spak

Gjykata: Fatmir Mediu në dorë të SPAK, sot u zbardh vendimi, çështja nuk është gjykuar më parë.
Përmes një vendimi të marrë më 24 shtator, GJKKO ka rikthyer për hetim në SPAK dosjen e bujshme të Gërdecit, duke pranuar kështu kërkesën e prokurorisë dhe të familjes Durda për gjykim të Fatmir M...
U dënua me 2 vite burg, Adriatik Llalla kërkon pezullim të vendimit
Avokati mbrojtës i ish-kryeprokurorit, Adriatik Llalla, ka kërkuar pezullim dhe shtyrje të ekzekutimit të vendimit për dy vite burg nga Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit...
Me urdhër të SPAK arrestohet ish-drejtori i Përgjithshëm i RTSH-së Thoma Gëllçi dhe tre të tjerë
Me urdher te SPAK eshtë arrestuar sot ish-drejtori i përgjithshëm i RTSH-së Thoma Gëllçi dhe tre punonjës të tjerë të këtij televizioni. SPAK bën me dije se ka regjistruar një procedim penal pë...
SPAK, kontroll në kadastrën e Vlorës, kërkon dosjet e prokurorit të arrestuar Sali Hasa
Zyra e kadastrës në Vlorë nuk është asnjëherë e qetë! Sot prokurore nga SPAK kanë kryer nje mësymje tjeter. Akuzat për abuzime me tokat në bregdet janë të shpeshta dhe të forta. Ndërkohë që k...
Gjykata e Posaçme vendos sot rigjykim për ish-ministrin Fatmir Mediu
Aksion në Vlorë, SPAK zbarkon në KadastëRihapet çështja “Gërdeci”. Gjykata e Posaçme vendos rigjykim për ish-ministrin e Mbrojtjes Fatmir Mediu. SPAK iu drejtua në muajt e parë të vitit Gjykatës s...
Në të njëjtën portë, SPAK: Meta kërkon informacion për ministrat e rinj, ambasadorja Yuri Kim takon Krajën
Ambasadorja Yuri Kim ka mbërritur vetëm pak momente më parë në ambientet e Prokurorisë së Posaçme SPAK.  Ende nuk dihet kë ka takuar dhe se për çfarë është diskutuar, por kujtojmë se kjo vizi...
Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim takim në SPAK me Arben Krajën
Për afro 30 minuta, ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim ka zhvilluar një takim me kreun e SPAK, Arben Kraja. Ky takim është zhvilluar në ambientet e SPAK, e ndërsa nuk dihen motivet e kësaj vizite. ...
Kthehet gjykimi për Mehdiun/ SPAK: Të hetohet ish-ministri Fatmir Mediu! Caktohet data dhe gjyqtarja
17 shtatori është data që është caktuar nga Gjykata e Posaçme e Apelit, për ankimimin e bërë nga SPAK për ish-ministrin e Mbrojtjes Fatmir Mediu, për tragjedinë e Gërdecit. Shkalla e Parë vendosi ...
Murrizi çon në SPAK dy tenderët “skandalozë” të Divjakës, 11 milionë euro për më pak se 2 mijë lopë dhe vaditjen që s’u vu kurrë në punë
Deputeti opozitar Myslim Murrizi ka çuar sot në SPAK padinë për dy tendera të Bashkisë së Divjakës. Murrizi ka thënë se ka dorëzuar padi për tenderin e vaditjes me pika dhe tenderin e lopëve. ...
Byroja Kombëtare e Hetimit nis të funksionojë, 28 agjentë shpërndahen në rrethe
Sot kanë nisur zyrtarisht punën  28 hetues të Byrosë Kombëtare të Hetimit. Hetuesit kaluan një sërë testesh si testi i logjikës së arsyetimit, testit fizik, hartimi i esesë, intervista e strukt...
Faqja 1 prej 1412345...10...E fundit »