PENNY STARR

 

Ish zonja e parë Melania Trump ka përdorur faqen e saj në Twitter për të lancuar një zyrë të re në shtëpinë e saj në Mar-a-Lago në Florida. Levizja vjen pasi ajo është kritikuar në media për kalimin e gjithë kohës në spa në vendpushimin luksoz që nga largimi nga Shtëpia e Bardhë.

“Zonja Melania Trump po njofton hapjen e Zyrës së Melania Trump. Ju lutemi ndiqni këtë faqe për lajme dhe azhornime, ”tha faqja e saj në Twitter.

Independent raportoi mbi zhvillimet:

Llogaria e re në Twitter vjen pasi raportimet pretendojnë se zonja Trump po kalon shumë kohë në Spa dhe se ajo ishte mërzitur nga vëmendja e marrë nga pasardhësja e saj Jill Biden.

“Ajo shkon në spa, drekon, shkon në spa (përsëri) dhe darkon me Donald në pat. Shpëlahu dhe përsërit. Çdo ditë ”, tha një burim i afërt me zonjën Trump për CNN.

Orari i ish-Zonjës së Parë është “pothuajse i njëjtë sic qe më parë (kur ajo ishte Zonja e Parë) apo edhe kur do të zbriste gjatë pushimeve”, tha një burim për CNN për aktivitetet e Zonjës Trump në Mar-a-Lago.

Gjithashtu u raportua në janar se Melania Trump do të krijonte një zyrë të pas-Shtëpisë së Bardhë për të vazhduar fushatën e saj “Be Best” e krijuar ndërsa ishte në Shtëpinë e Bardhë që synonte të ndihmonte shëndetin e fëmijëve dhe të ndalonte bulizmin,ndër të tjera.

“Be Best”eshte fokusuar në shëndetin e fëmijëve, duke ndaluar bulizmin në rrjetet sociale dhe ndikimin e krizës së opioidit tek fëmijët.

Independent vuri në dukje se tre nga stafi i Shtëpisë së Bardhë të Melania Trump do të bashkohen me të në projektet e saj të pas-East Wing, përfshirë Hayley D’Antuono, ish-drejtore e operacioneve dhe mbikëqyrëse e udhëtimeve, e cila tani është shefja e stafit te saj.

Mary Casey Finzer, një ish-asistente e stafit në East Wing, u punësua për operacione dhe administrimin për zonjën Trump.

Marcia Kelly, e cila ishte një këshilltare e vjetër papagese e Melania Trump në Shtëpinë e Bardhë gjithashtu po bashkohet me ekipin pas presidencës, sipas Independent.

VERITAS.COM.AL