Kancelarja gjermane Angela Merkel është parë duke u dridhur përsëri në Berlin ditën e Enjte, tetë ditë pas një incidenti të ngjashëm.

Filmimi tregonte zonjën Merkel, 64 vjeç, duke shtrënguar krahët ndërsa trupi i dridhej. Pas gati dy minuta, ajo vështroi krahët që dridheshin dhe rroku duart me ministren e re të drejtësisë.

I sollën një gotë ujë, por nuk e piu.

Zonja Merkel kishte fajësuar dehidratimin për incidentin e kaluar.

Zëdhënësi i saj tha se ajo do të niset për në Japoni siç kishte planifikuar për në drekë.

“Gjithçka do të vazhdojë siç është planifikuar. Kancelarja federale është mirë”, tha zëdhënësi Steffen Seibert.

Veritas.com.al/