Koreja e Veriut ka kthyer trupat që besohet se u përkasin 55 ushtarëve amerikanë të vrarë gjatë Luftës së Koresë, duke përtërirë shpresa për familjet që po presin për dekada.

Kthimi i eshtrave, që do të sillen në bazën e Shteteve të Bashkuara në Korenë e Jugut, është lëvizja e fundit në kujdesin e diplomacisë mes Uashingtonit dhe Phenianit.

Riatdhesimi i trupave të ushtarëve amerikan u oranua në samitin e Qershorit mes presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump Kim Jong-un të Koresë së Veriut.

Veritas.com.al/