Kryetari i qeverisë Edi Rama, u ka dërguar një mesazh të gjithë qytetarëve në celularë.

Ai apelon te secili për kujdes maksimal ndaj koronavirusit, që të respektojnë higjienën dhe të mos dalin nga shtëpia.

Mesazhi:

‘Edi jam! Te lutem laj duart shpesh. Mos lëviz nga shtëpia për qejf. Hap dritaren sa te mundesh. Ruaju nga informacioni i rreme. mos ki frike, po bej shume kujdes. Për çdo shenje merr 127. Te përqafoj nga larg!’

VERITAS.COM.AL/