Lufta në Maqedoni sot ishte reale, ajo u zhvillua në sallën e Parlamentit

Mediat në Maqedoni raportojnë se kreu i LR-PDSH Ziadin Sela ka mbetur i plagosur nga trazirat dhe është në gjendje të rëndë.

Kështu deklarohet jo zyrtarisht, pasi ende nuk ka një konfirmim.

Protestuesit po sulmojnë, gazetarët dhe politikanët. Situata u tensionua pas LSDM dhe BDI zgjodhën shqiptarin Talat Xhaferi kryetar të Parlamentit të Maqedonisë.

Veritas.com.al/