VIDEO/ Deputeti kosovar Adem Mikullovci imiton në Parlament kryetarin Veseli
Adem Mikullovci, i cili është deputeti më i vjetër në Kuvendin e Kosovës, u ankua se nuk po i kupton çfarë thotë kryetaru, madje as pikat e rendit...
Demokratët e Kongresit kapen duke gërhitur gjatë fjalimit të Nanci Pelosi mbi programin DACA. VIDEO
https://youtu.be/MHNx2KiyTWg Lidere e Minorancës në Kongres, Nanci Pelosi (D-CA) mori aq shumë kohë, rreth tetë orë, për fjalimin e mbajtur në Kongres mbi programin e Obamës, DACA. Gjatë tetë orëve...
FUNNY: Tahiri dhe Habilajt, ikonë e PD-së për protestën nesër
Një ditë para protestës, kreu i PD-së, Lulzim Basha ka shpërndarë në faqen e tij në Facebook një video, me anë të së cilës i fton qytetarët të mar...
FUNNY: Pse vrapoi dje kryeministri i Kosovës si ‘sprinter’ në sheshin e Kosovës/ VIDEO
Një video, në të cilën kryeministri Ramush Haradinaj sot vraponte drejt zyrave të Qeverisë, pasi bëri një fotografi me disa nxënës para shtatores ...
FUNNY/Nesër në mesditë, kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, do t’i mbërrijë një donacion
Nuk bëhet fjalë për ndonjë investim në infrastrukturë të vendit. Është fjala për kravata të mbledhura në kuadër të një ‘aksioni humanitar’ disa...
FUNNY STORY: “Kam vrarë 300 gjermanë”, tha ish- partizani.
(FOTO: Partizani që ka vrarë '300 gjermanë')/ Veteranë të luftës nacional-çlirimtare në Shkodër ashtu si çdo 29 Nëntor kanë kryer homazhe pranë...
SARKAZMË/ Po zbardhet ngjarja e aksidentit…
Nga: Ylli Dylgjeri/ Hetimet e para hedhin dritë se makina që ka sjellë aksidentin e eskortës së Kryeministrit është një Wolkswagen, pronë e një anë...
FUNNY: Ditëziu hedh valle…
Nga Dr. Sali Berisha/FB “Diteziu hedh valle dhe pi uzo ne buzuqe ne Krete, per te mbuluar deshtimin e plote te radhes, ne takimin disa ditor me...
FUNNY: Zoti Lu: Në Janar do të ketë arrestime!
Nga: Ylli Dylgjeri/ Pse në Janar? Po kur? Në Shkurt Pse në Shkurt? Por kur? Në Mars....e kështu e me radhë vazhdon loja e kungul...
VIDEO/Qeni i presidentit Macron urinon para syve gjatë takimit me ministrat, në pallatin Elysée
Video e mëposhtme tregon qenin e presidentit francez, Emmanuel Macron, duke urinuar në oxhakun e pallatit Elysée. Pamjet tregojnë qenin  e zi L...
Faqja 3 prej 512345