Një kafe nga ‘Klan’ për Saimirin.
Nuk dihet nëse ishte ironi, apo një përkujdesje ekstreme ajo që u manifestua në emisionin "Opinion" të Klan: Në fund të emisionit, drejteusi i ...
FUNNY/ Policia e Shkodrës gjobit ambulancën për “tejkalim shpejtësie”.
Policia Rrugore e Shkodrës ka gjobitur makinën ambulancë të spitalit të Shkodrës, me argumentin “për tejkalim shpejtësie”. Siç mësohet më vonë,...
FUNNY STORY: Miss Universe teksa bën ‘piruete’ zhytet në pishinë/ VIDEO
Gara për më të bukurën jo gjithmonë shkon siç duhet, kjo video do t’jua tregojë më së miri. Një konkurrente e bukurisë e cila merrte pjesë në M...
Shiko çfarë të bën një deputet që vjen nga zero!
Nga: L. Skiro/ Anëtarë të grupit parlamentar të PD u shtangën teksa pritej të fillonte mbledhja sot. Deputetët e kësaj partie janë ca të vjetër...
Tersi
  Nga: Ylli Dylgjeri/ Sapo Akademia e Shkencave do të bënte provën e parë të bombës me hidrogjen, iu prenë fondet. ...
Nepotizmi peleshi…
Nga: Ylli Dylgjeri/ Thuhet se fisi Peleshi është një nga fiset e vjetra të zbritura herët në Shqipëri nga Rumania. Arumunët e lindur atje, thonë se...
Kur Birçja ishte edhe Autoriteti i Kontrollit të Ushqimit
Nga Ylli Dylgjeri/ Në vitet 87 u ndodha në festën e Bukës së Re, në Prespë të Korçës. Në atë festë, siç e donte tradita, merrte pjesë dhe Sekretari...
FUNNY STORY/Piloti, në vend që të shuante zjarrin në Llogara, ua hedh ujin pushuesve në Drimadhes
Një helikopter që ka ardhur sot rrotull vatrës së zjarrit në Llogara, ka zbritur dy herë në det dhe dy herë është ngjitur në mal për të shuar zjar...
Guvernatori i NJ, Chris Christie ankohet se i kanë bërë bustin ‘karikaturë’ në plazhe.
Governatori i New Jersey , Chris Christie po shikon portretin e tij vendosur si një monument faraoni në plazhet e New jersey. Muajin e kaluar e ki...
FUNNY STORY: A mund të gjykohet një grua pse djeg kanabis si bar, në oborrin e shtëpisë?!
Nga: Laert Skiro/ E shkreta grua, kanabisin e kishte gjetur njësoj siç gjendet bari i thatë për bagëtinë. Dhe njësoj si barin e thatë ajo po e ...
Faqja 4 prej 512345