Një 32-vjeçar është vrarë me armë zjarri pasdite në Kryeqytet. Emri i tij nuk është ai që u shpall në fillim.
Policia njofton se rreth orës 17.50, në Sallën Operative ka ardhur një telefonatë se në rrugën “Shefqet Musaraj”, një shtetas ndodhet i dëmtuar në...
E bujshme: ‘Mamaja heroinë’ Jayne Toal Reat shpëtoi të bijën dhe vdiq vetë nga sulmi me thikë.
Charlotte Reat, 21, u plagos rëndë në sulmin e ditës së Krishtlindjeve në Lisburn, Irlanda e Veriut, ku mbeti e vdekur e ëma ‘heroinë’. Janye, ...
Fake foto: Fotot nga punimet në rrjedhën e lumit Valbonë nuk i përkasin kompanisë ‘Gener 2’. FOTO & VIDEO
  Kompania Gener 2 sqaron opinionin publik për investimin e Dragobia Energy Në lidhje me publikimin gjatë ditëve të fundit në disa portale t...
Shqipëria- kundër presidentit Trump mbi vendimin për njohjen e Jerusalemit si kryeqytet
Shqipëria është pozicionuar kundër vendimit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për të njohur Jerusalemin kryeqytet të Izraelit. Gent Gazheli, am...
Dritan Leli i Vlorës, bën si i dashuruar me Ramën, por dashuron veten. Po blen fuoristradën më luksoze me lekët e shtetit.
Nuk kanë fund thagmat e kryebashkiakut të Vlorës, Dritan Lelit,, shkruan sot TPZ.al- lidhur me shpërdorimin e fondeve publike. Pasi pagoi 2 milion...
Droga të bën perandor dhe hiç: Sekuestrohet perandoria e Klement Balilit: “Santa Quaranta” është vetëm një…
Janë edhe  36 apartamente, një pallat 9 katesh dhe dhjetra hektarë tokë. Përveç hotelit të famshëm në Saranda, “Santa Qauranta”, Policia e Shte...
863 mijë euro të gjetura në makinën e Orest Sotës, i përkasin Saimir Tahirit/ Prokurorët
Në Gjykatën e Krimeve të rënda në Tiranë, sot vendoset masa e sigurisë ndaj biznesmenit Orest Sota, i cili u kap  në Elbasan me një shumë prej 863...
Saimir Tahiri arratiset nga Shqipëria; vërtetohen dyshimet e prokurorisë se ‘mund të zhduket’.
Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, person nën hetim nga prokuroria, ka udhëtuar këtë të premte drejt Gjermanisë, vend anëtar i hapësirës Shen...
Fëmijët e Toto Rinna-s lejohen t’i shkojnë babait në spital në orët e fundit të jetës.
Tto Rinna, bosi i mafias italian, ndodhet në momentet e fundit të jetës- raporton agjencia shtetërore italiae e Lajmeve, ANSA. Prej ditësh ai ndod...
Papa Francesku çon në ankand makinën ‘Lamborghini Sports’ për bamirësi në Irak.
Kompania e automobilave ‘Lamborghini’ i ka dhuruar Papa Franceskut një makinë Lamborghini, në edicionin e ri të makinës Lamborghini ‘Huracan sport...
Faqja 10 prej 29« E para...89101112...20...E fundit »