Kastriot Çipi i shkruan kolegut të tij, Laert Vasili: “A mban mend çfarë ke thënë dje?…
“Letër e hapur: I nderuar koleg! Të ndoqa sot në dëgjesën e dytë me artistë, të thirrur nga kryetari i Bashkisë Tiranë. Nuk e di a e kuptove...
Emigrantët, Salvini: “Lifeline e jashtëligjshme, ta presin francezet në Marsejë”
Dhe per Makron: Macron është më i keq se Orban...Pas kthimit nga Tripoli, Ministri i Brendshëm thekson afrim dhe bashkëpunimin absolut me Libinë ...
A mund të sekuestrohet pasuria e paligjshme dhe kriminale, në vend që të tirren fjalë, akuza dhe video?!…
( FOTO: Hotel Cavaliero i sekuestruar në Bajzë, Malsi e Madhe)/ Nga: L. Skiro/ Janë sekuestruar 7 pasuri të paluajtshme në pronësi të Ndue Vasel...
Ironia: Kudo në Mitrovicë flamuj rus dhe foto të Putin me rastin e Ditës së Europës. FOTO
Sot është 9 Maji dhe të gjithë aspirantët e satelitët e BE, siç është edhe Kosova, bëjnë sikur festojnë Ditën e Europës. Por sot, në ditën kur ...
Rikthim në izolim: Jeta e varfër e njerëzve pranë tollit ku paguhen miliarda për rrugën
Fshati Truall i Surroit, që lindi nga ndërtimi i autostradës Durrës-Kukës rrezikon të rikthehet në izolim një dekadë më pas nga tarifa e kripur ko...
‘Kështu foli e dashura Angela…”. Rama e trajton si vajzë tezeje; por kancelarja tha “nuk u bëjmë dhurata”
Nga: Laert Skiro/ Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, në fund të takimit me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, k thënë se ‘deri ne qersh...
Shtëpia e diktatorit Hoxha ‘sa një kala’, shtëpia e Gjergj Fishtës e harruar
(FOTO: Shtëpia e Gjergj Fishtes, e harruar në Zadrimë)/ Shtëpia e lindjes së diktatorit komunist Enver Hoxha ndodhet në qytetin e Gjirokastrës ...
‘Tërmetet’ deri në mesditë: Tërhiqet Rama…, dështon misioni i Fleckenstein…, shpallet nën hetim Donald Lu
Nga: L. Skiro/ Jo se është ditë e veçantë, por sepse ngjarjet janë ngarkuar kaq shumë prej vetë fajtorëve, saqë nisi kthimi i mbrapsht i “Orës ...
Deklarata komuniste mbi kampin e Tepelenës. Pas 55 vitesh gjenden trupat e dy vajzave mirditore në Turan të Tepelenës.
Para dy ditësh, historiani komunist Pëllumb Xhufi ka deklaruar publikisht se kampi i Internimit dhe burgimeve në Tepelenë, i vitit 1948, ishte kam...
Erdogan fut duart në Kosovë në gjueti për gylenistë, Thaçi arreston edhe mësuesit e djalit ‘gylenist’.
(FOTO: Presidenti Thaçi me të birin)/ Presidenti Erdogan dërgoi  kërkesë mbi gjashtë herë që të mbyllën të gjitha shkollat e Gylenit në Kosovë....
Faqja 10 prej 31« E para...89101112...2030...E fundit »