Policia deklaron: Do të hapim dosjen e vrasjes së Artan Santos.
Drejtori i Hetimit në Policinë e Shtetit, Niko Ibrahimi, sot në programin televiziv 'Top Story' të gazetarit Sokol Balla në Top Channel, ka deklar...
Donald Lu zbulon “katër klanet” dhe “20 familjet kriminale”, teksa ka ditët e fundit të ambasadorit
Në ceremoninë e 20 vjetorit të shkollës së Magjistraturës, ambasadori i SHBA-ve në Tiranë, Donald Lu lëshoi akuza të forta ndaj qeverisë shqiptare...
Donald Lu, ditën e fundit në Shqipëri, ka një mesazh: “Rrëzoni qeverinë nëse nuk dëgjon!’
Zoti Donald Lu nuk do të jetë më ambasador i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, në Tiranë. Lajmin e ka dhënë fillimisht në një shënim në twitter b...
Çifti sfidon uraganin Maria për të mbrojtur qentë, si edhe shumë të tjerë
Uragani Maria goditi gjithë Puerto Rican të cilën e mbuloi me ujë e me baltë, por nuk mundi të ndajë Sandra Harasimowicz nga kafshët e saj të dash...
Policia dhe RENEA në gjueti në Elbasan; ka të dhëna për celula terroriste.
Me sa duket akti i dhunës mbi policinë që u ushtua para dy ditësh kundër poicisë së shtetit nga një ‘biznesmen’ paska qenë një ‘majë Iceberg-u’ pë...
Kush takon zotin Trump ‘zgjat jetën’ në pushtet. Thaçi dhe Lumija në takim të shkurtër me Donald Trump
Nga: L. Skiro/. Kush takon zotin Trump e zgjat jetën në pushtet edhe kur qeveris keq. Kjo është moto për politikanët shqiptarë. Vetë Presidenti ...
E para lidere Gay e Serbisë i bashkohet ‘marshimit krenar’ të aktivistëve Gay në Beograd.
Kryeminsitre e parë gay në hostorinë e Serbisë, i është bashkuar marshimit të qindra aktivistëve 'gay' të shtunën në një marshim krenar. Marshimi ...
Policia ka një mesazh kundër terrorit sot ditën e shkollës së fëmijëve
Rreth 495 mijë nxënës në të gjithë Shqipërinë nisin sot vitin e ri shkollor, kurse 33 mijë prej tyre ulen për herë të parë në bankat e shkollës. P...
Çifti Indian fluturoi 13,000 km, deri në Florida, për të rrahur nusen e djalit.
(FOTO: Devbir, Jasbir and Bhupinder Kalsi (nga e majta në të djathtë)/ Një çift indian fluturoi 8,000 milje (13,000km) për të ndihmuar "disiplinimi...
Nis gjuetia ndaj burrave që dhunojë gratë
Në një informacion të publikuar nga Policia e Shtetit, thuhet se në 2 ditë janë kryer 25 arrestime ose janë proceduar penalisht burra që akuzohet ...
Faqja 18 prej 35« E para...10...1617181920...30...E fundit »