Krimi/ Ja 5 emrat që ka mbajtur Roshi në Europë
Janë zbardhur 5 emrat që mbante kryebashkiaku i Kavajës, Elvis Rroshi, dy prej të cilëve diheshin deri më tani. Përveç Elvis dhe Ervin Rroshi, kryebashkiaku i Kavajës ka mbajtur edhe dy emra të tjerë...
Më në fund, Rama foli. “Me opozitën nuk ka kompromis, por ka një vijë të kuqe!”
  Pas shumë ecejakeve politike dhe diplomatike sot në zyrën e kryeministrit Rama, për reformën në Drejtësi, dhe heshtjes që i mbuloi përpjekjet për zgjidhje, më në fund foli kryeministri Kr...
E rrallë/ Skafisti i tragjedisë emërohet në administratën detare shtetërore
  Në vitin 2004 në detin Jon, konkretisht pranë Dhermiut, ka ndodhur një tragjedi e rëndë detare. Kjo ka hyrë në histori me emrin “tragjedia e 9 Janarit”. Natën e kësaj date, një trafikant nje...
Shkruan “Koha Jonë” / Gjatë Euro 2016, një ministër arrestohet në Shqipëri?!
Gazeta “Koha Jonë” shkruan sot  se prokuroria po bën gati dosjen e arrestimit të një ministri. Sipas kësaj gazete, arrestimi do të ndodhë gjatë ditëve të evropianit. “Prokuroria e Përgjithshme ësht...
Selia e RTSH vihet nën akuzën e protestuesve Kuqezi
Qindra aktivistë të Aleancës Kuqezi rrethuan sot dyert e Radio Televizionit Shqiptar të indinjuar për mos transmetimin e ndeshjeve të kombëtares dhe Kampionatit Evropian, Francë 2016. Sot në ditën e f...
Një qeveri globale për ne
Nga Frrok ÇUPI A mendoni se po duket përsëri zgjimi i kësaj ideje mbi qiellin tonë?… Rreth idesë së qeverisë globale, një nga idetë më të vjetra të ...
Ylli Manjani i kthehet sërish Ramës: Burgu s’është më zgjidhje
Ylli Manjani do të mbahet mend gjatë për qëndrimet ekstreme dhe gjuhën që ka përdorur ndaj Edi Ramës kur LSI nuk ishte në koalicion me PS. Por ndërsa ...
“The Economist”: Synimet e Turqisë pas ndërtimit të xhamive në Shqipëri
Një mega-xhami po ngrihet në rrugën “George W. Bush” në Tiranë, kryeqytetin shqiptar, në afërsi të parlamentit të vendit. Kur të përfundojë, ajo d...
Prokuroria heton krahun financiar të Edi Ramës.Priten arrestimet e para
306 milion euro koncensione dhe tenderime janë në ritmin e prangave të organit të akuzës. Kanë hyrë në një fazë të re hetimet për koncesionet e dhëna ...
Berisha:Edi Rama do eleminimin politik të Ilir Metës, arrestimin e tij
 Ish kryeministri Sali Berisha deklaron se nuk ka një qeveri Rama Meta pasi sipas tij, Kryeministri së bashku me atë që Berisha e cilëson si “kry...
Faqja 20 prej 22« E para...10...1819202122