Papa Francis iu kërkon emigrantëve: “Respektoni ligjet dhe zakonet lokale të vendit ku jeni!” .
(FOTO: Papa Francis në meshën e Sheshit në Shën Pjetrit)/ Papa Francis ka vlerësuar edhe një herë krizën e emigrantëve në Europë, duke iu kërku...
Trump, për Botën ka ardhur, akoma pa ardhur në Shtëpinë e Bardhë!
  Sipas gazetës amerikane “Washinton Post” ambasadori i Rusisë në Shtetet e Bashkuara, Sergey Kislyak, ka ftuar zotin Donald Trump në Konf...
Marine Le Pen, para pak minutash është parë tek po hynte në “Trump Tower”, New York.
  (FOTO: Marine Le Pen , kandidate presidenciale e Francës)/ Nga: Veritas.com.al/ Para pak minutash, Reuters njofton se Marine Le Pe...
E bukura borë në Tiranë, por me 30 aksidente brenda natës.
(FOTO: Bora mbrëmë në Tiranë)/ Me siguri nuk është tërësisht faji i borës, por më shumë mund të jetë entuziazmi i tepërt i njerëzve të pamësuar...
Edward Snowden mahnit me të vërtetën e tij mbi Bin Laden.
(FOTO: Snowden dhe Bin Laden)/ Nuk ka dyshim se Central Intelligence Agency (CIA), dhe Federal Bureau of Investigation (FBI) e të tjerë bëjnë p...
Avioni rus: Sot Rusia në Ditë zije, gjenden 11 trupa në Detin e Zi
(FOTO: Forca të shumta, anije, luftanije, helikoterë, avionë dhe 139 zhutës në operacion kërkimi në Detin e Zi)/   Një operacion shumë ...
Pamela Geller: Ku ishte Princi Charles në vitin 2011 e 2012 kur zhdukeshin miliona kristian?!
(FOTO: Princi Charles i Wellsit) Pamela Geller iu përgjigj Princit Britanik të Wellsit, Charles për intervistën në BBC. Në intervistën e tij ai...
Familja Trump mban zi për vdekjen e dados së fëmijëve.
  Familja Trump sot po bën homazhe, si në një ditë zie, pasi u mor vesh se Milka Milisavljevic, një grua me origjinë serbe që ishte dado p...
Djali 12 vjeç vë eksploziv në një treg Krishtlindjesh në Gjermani
-U përpoq të shpërthente një bombë me gozhdë pranë Bashkisë së qytetit-   Siç njoftojnë autoritetet, një djalë 12 vjeçar u përpoq të shpërth...
Evakuimet në Aleppo. Frika për atë çka do të ndodhë më pas
 (FOTO: Aleppo sot në evakuim) Rusia është angazhuar në ndërprerjen e luftimeve në province e Idleb-it, drejt së cilës është drejtuar karvani i...
Faqja 20 prej 28« E para...10...1819202122...E fundit »