Masaker ne France. Nje kamion vret 84 dhe plagos 150 ne Nice. Tronditet bota
Një kamion i përmasave të mëdha me ngjyrë të bardhë ka hyrë më shpejtësi në mes të një turmë të madhe njerëzish të mbledhur në qendër të Nice për të p...
OKB: Fitimet nga droga në Shqipëri 340 milionë USD në vit, sa 2.6% e GDP-së
  Raporti i Zyrës së Kombeve të Bashkuara për Drogën dhe Krimin (UNODC), për vitin 2016, e rendit Shqipërinë si një ndër vendet kryesore të pr...
Në Dallas vriten 5 oficerë policie dhe plagosen gjashtë të tjerë gjatë protestave
(Sipas Reuters). Në Dallas ndodhi vrasja më masive e policëve, e kohëve të fundit, në Shtetet e Bashkuara. Ndërsa policët ndodheshin të tërhequr, të Premten, papritur mbi ta u derdh zjarri i armëve sn...
Washington Post publikon skandalin e Edi Ramës
Tani nuk mund të fshihet më. Sepse nuk është një, por janë disa burimet që kanë hedhur akuza ndaj kryeministrit Edi Rama për çështjen e financimit të paligjshëm që pretendohet të ketë bërë për fushatë...
Anija kozmike Juno e NASA-s plotëson ardhjen rrotull Jupiterit
Anija kozmike Juno e nisur nga NASA përmbushi udhëtimin e saj 5 vjeçar drejt Jupiterit, dje,  e Hënë, me një motor “do-or-die”, (o arrihet, o vdekje) që është krijuar  për të lëvizur vetë drejt orbitë...
Rama paguan 80 mije euro per takimin me Obamen
  Kryeministri Edi Rama dyshohet të jetë përfshirë në një skandal të rëndë, teska në vitin 2012 ka paguar 80 mijë dollarë si donacion për fushatën elektorale të Barack Obamas, para me të cilat...
Egjiptiani i drogoi marinaret, “kur u zgjova nuk e pashë kapitenin”, thote marinari
  Pengmarrësi i anijes “Celepia 2” Adel Salam u arrestua. Anija u gjet nuga marina egjiptiane në portin e Aleksandrisë në Egjipt. Brenda saj ishte marinari shqiptar Luan Mema, por ende nuk ka ...
David Cameron paraqet dorëheqjen pas votës së UK për të dalë nga BE
  Kryeministri David Cameron do të largohet nga posti si kryeministër në muajin Tetor pas votës së Britanisë për të dalë nga Bashkimi Europian.   Në një deklaratë të mbajtur jashtë ...
Berisha: Ja skema si vjedh Rama me Carlo Bolinon
"Ja si vjedh Rama me Bolinon e tij, njeriun, mafiozin 24 karatesh karboni, te akuzuar per lidhje financiare me Sacra Corona Unita, sharlatanin që iu servirte shqiptareve lajme sikur i dergonte nga Xhe...
Pajisja përgjuese “IMSI Catcher” përgjoi avionët e drogës në Seman
  Pajisja përgjuese “IMSI Catcher”, për të cilën Prokuroria ka nisur hetimet, dyshohet se është dërguar në zonën e Semanit pak javë më parë, pas raportimeve për një avion me drogë në atë zonë....
Faqja 25 prej 28« E para...1020...2324252627...E fundit »