Anija kozmike Juno e NASA-s plotëson ardhjen rrotull Jupiterit
Anija kozmike Juno e nisur nga NASA përmbushi udhëtimin e saj 5 vjeçar drejt Jupiterit, dje,  e Hënë, me një motor “do-or-die”, (o arrihet, o vdekje) që është krijuar  për të lëvizur vetë drejt orbitë...
Rama paguan 80 mije euro per takimin me Obamen
  Kryeministri Edi Rama dyshohet të jetë përfshirë në një skandal të rëndë, teska në vitin 2012 ka paguar 80 mijë dollarë si donacion për fushatën elektorale të Barack Obamas, para me të cilat...
Egjiptiani i drogoi marinaret, “kur u zgjova nuk e pashë kapitenin”, thote marinari
  Pengmarrësi i anijes “Celepia 2” Adel Salam u arrestua. Anija u gjet nuga marina egjiptiane në portin e Aleksandrisë në Egjipt. Brenda saj ishte marinari shqiptar Luan Mema, por ende nuk ka ...
David Cameron paraqet dorëheqjen pas votës së UK për të dalë nga BE
  Kryeministri David Cameron do të largohet nga posti si kryeministër në muajin Tetor pas votës së Britanisë për të dalë nga Bashkimi Europian.   Në një deklaratë të mbajtur jashtë ...
Berisha: Ja skema si vjedh Rama me Carlo Bolinon
"Ja si vjedh Rama me Bolinon e tij, njeriun, mafiozin 24 karatesh karboni, te akuzuar per lidhje financiare me Sacra Corona Unita, sharlatanin që iu servirte shqiptareve lajme sikur i dergonte nga Xhe...
Pajisja përgjuese “IMSI Catcher” përgjoi avionët e drogës në Seman
  Pajisja përgjuese “IMSI Catcher”, për të cilën Prokuroria ka nisur hetimet, dyshohet se është dërguar në zonën e Semanit pak javë më parë, pas raportimeve për një avion me drogë në atë zonë....
Presidenti i KLD-ve të Ballkanit e Euro-Mesdheut, Gjin Gjoni takim me presidentin italian
Pasi u zgjodh si President i rrjetit të Këshillave të Lartë të Drejtësisë të Ballkanit dhe Euro-Mesdheut, gjyqtari shqiptar Gjin Gjoni ka qenë i ftuari edhe kryesor në Pallatin Presidencial të Italisë...
Gjyqtari Gjin Gjoni ne nje takim te vecante me Presidentin e Italise
Gjyqtari i njohur Gjin Gjoni, anetar i Keshillit te Larte te Drejtesise, eshte pritur dje ne Pallatin Presidencial te Italise nga Presidenti i Republikes, Sergio Mattarela. Gjyqtari nga Shqiperia, ...
Krimi/ Ja 5 emrat që ka mbajtur Roshi në Europë
Janë zbardhur 5 emrat që mbante kryebashkiaku i Kavajës, Elvis Rroshi, dy prej të cilëve diheshin deri më tani. Përveç Elvis dhe Ervin Rroshi, kryebashkiaku i Kavajës ka mbajtur edhe dy emra të tjerë...
Më në fund, Rama foli. “Me opozitën nuk ka kompromis, por ka një vijë të kuqe!”
  Pas shumë ecejakeve politike dhe diplomatike sot në zyrën e kryeministrit Rama, për reformën në Drejtësi, dhe heshtjes që i mbuloi përpjekjet për zgjidhje, më në fund foli kryeministri Kr...
Faqja 30 prej 33« E para...1020...2829303132...E fundit »