Irani, në luftë me Shqipërinë për muxhahidinët?!
  Agjencia Iraniane e Lajmeve në gjuhën shqipe, “ParsToday” ka paralajmëruar Shqipërinë se ndodhet në prag lufte për shkak të pranimit të ...
Urgjent/ Nga salla e Kuvendit njoftohet se një avion me hashash ra në Durrës
Updated/ Zona ku është ulur avioni i italianit Guido Andrea Guidi, 69 vjeç, është një fushë prej më shumë se 2 kilometrash e cila sipas gazetar...
Në Athinë u gjet një strategji e përbashkët ekonomike për emigracionin për Jugun e BE-së
    Përfaqësuesit e shtatë vendeve të jugut të BE-së të mbledhur në Athinë, të premten, në  përpjekje për të rënë dakord për një qëndri...
Dëshmi e pilotit: Shenjtorja Tereza ishte Nëna ime
  Është e pamundur për mua të harroj Nënë Terezën – së shpejti do të jetë Shën Tereza e Kalkutës. Ajo më dha një shans për t’i shpëtuar va...
Sfida njerëzore: Xhaxhai i Arditit të vrarë fton Veliajn dhe vrasësin në ngushëllime
“Jam Ardian Gjoklaj!...”. Ky zë i  rrëqethi të gjithë ata që kishin ardhur në një protestë homazh para Bashkisë së Tiranës. Ardian Gjoklaj ësht...
Serbia dhe Serbët e Bosnjës në stërvitje të përbashkët anti- terrorizëm. Mund të nxitet tension
  (Sipas Assosiated Press) Policia e Serbisë dhe Policia e mini-shtetit Serb të Bosnjës kanë mbajtur një stervitje të përbashkët anti- ...
Martin Luter King: “I have a Dream…”, si sot, 28 gusht 1963
28 gusht 1963: Pastori Martin Luther King Jr. u drejtohet 250.000 njerëzve, të mobilizuar nga mbarë bota për një Marshimin drejt Uashingtonit, org...
Guximi i marrëzisë me drogën; shqiptari mban “në xhep” 1.3 milionë euro
Ngjarja e rrallë ka ndodhur në Hollandë. Dy persona, burrë e grua, ardhur nga Shqipëria, janë kapur me 1.3 milionë euro cash. Paratë i mbanin në s...
Shqipëri prodhon kanabis në 363 parcela/ Vizion Plus, tv pranë qeverisë
Një raport sekret i agjencive ligjzbatuese në Shqipëri ka listuar plot 363 zona, në të cilat kultivohet kanabisi. Dokumenti që disponon Vizion ...
1.8 milionë drogë nga Shqipëria u kap në Ancona
  Historia e 5 shqiptarëve që u kapën nga Policia Italiane, pse po transportonin 1. 8 tonë drogë kanabis sattiva, me një gomone të gjatë 8...
Faqja 30 prej 36« E para...1020...2829303132...E fundit »