Bloomberg përmend Edi Ramën si njeriun që pagoi 80 mijë dollarët për foton me Obamën
Media prestigjoze në botë publikuan lajmin se William Argeros u shpall fajtor si personi që kishte bërë të mundur financimin e 80 mijë dollarëve n...
Kush i dha 80 mijë dollarët për foton me Obamën? Vendimi me daten 9 nentor, nje dite pas zgjedhjeve
Një burrë nga Tampa e Floridas pranoi se kishte ndihmuar në fshehjen e një donacioni gjatë fushatës elektorale të presidentit Obama të vitit 2012....
Si po i shantazhon ambasada e ShBA deputetët për të votuar (teksti i sms)
Ditët e fundit ambasada e ShBA është hedhur në një sulm frontal për të bërë 94 vota pro reformës në rast se konsensusi për votimin e saj nuk arrihet. ...
Carlo Bollino, si socialistja e Beratit: Ne ujë e bukë s’po ju kërkojmë, vetëm mos keni pëçarje me njëri – tjetrin
Shkrimi i sotëm i Carlo Bollinos në gazetën e tij, Shqiptarja.com, ishte vërtet i guximshëm. Ai i bëntë thirrje Ramës që t’u shoshte “JO” SHBA –ve për...
Masaker ne France. Nje kamion vret 84 dhe plagos 150 ne Nice. Tronditet bota
Një kamion i përmasave të mëdha me ngjyrë të bardhë ka hyrë më shpejtësi në mes të një turmë të madhe njerëzish të mbledhur në qendër të Nice për të p...
OKB: Fitimet nga droga në Shqipëri 340 milionë USD në vit, sa 2.6% e GDP-së
  Raporti i Zyrës së Kombeve të Bashkuara për Drogën dhe Krimin (UNODC), për vitin 2016, e rendit Shqipërinë si një ndër vendet kryesore të pr...
Në Dallas vriten 5 oficerë policie dhe plagosen gjashtë të tjerë gjatë protestave
(Sipas Reuters). Në Dallas ndodhi vrasja më masive e policëve, e kohëve të fundit, në Shtetet e Bashkuara. Ndërsa policët ndodheshin të tërhequr, të Premten, papritur mbi ta u derdh zjarri i armëve sn...
Washington Post publikon skandalin e Edi Ramës
Tani nuk mund të fshihet më. Sepse nuk është një, por janë disa burimet që kanë hedhur akuza ndaj kryeministrit Edi Rama për çështjen e financimit të paligjshëm që pretendohet të ketë bërë për fushatë...
Anija kozmike Juno e NASA-s plotëson ardhjen rrotull Jupiterit
Anija kozmike Juno e nisur nga NASA përmbushi udhëtimin e saj 5 vjeçar drejt Jupiterit, dje,  e Hënë, me një motor “do-or-die”, (o arrihet, o vdekje) që është krijuar  për të lëvizur vetë drejt orbitë...
Rama paguan 80 mije euro per takimin me Obamen
  Kryeministri Edi Rama dyshohet të jetë përfshirë në një skandal të rëndë, teska në vitin 2012 ka paguar 80 mijë dollarë si donacion për fushatën elektorale të Barack Obamas, para me të cilat...
Faqja 31 prej 35« E para...1020...2930313233...E fundit »