Megxit: Sussex-ët do lënë titujt ‘Hirësia Mbretërore’, jo më anëtarë në detyrë të Familjes Mbretërore
Nga: VICTORIA FRIEDMAN/ Breitbart News Princi Harry dhe Meghan Markle nuk do të përdorin më titujt  Lartësia e Tij/Saj Mbretërore pasi ata "nuk...
Dy diplomatë iranianë dëbohen nga Shqipëria; kishin plan të rrafshonin ambasadën e SHBA në Tiranë.
Top Channel ka mësuar, nga burime të besueshme, se dy diplomat të tjerë iranianë janë urdhëruar të largohen nga Shqipëria brenda 72 orësh për shka...
Puthje dhe flirt: Fotot e Emannuel Macron me kryeministren e re finlandeze bëjnë xhiron e rrjetit
Kryeministrja e re e Finlandës, Sanna Marin, ka qenë ylli i Samitit të BE-së. 34-vjeçarja ka qenë në qendër të vëmendjes, pak ditë pasi u bë kr...
INVESTIGIMI/ Babai, vëllai, gruaja, nipi, baxhanaku, djali i tezes: Dritë-hijet e Fondacionet të Elvis Naçit
Nga Bedri Islami Me 15 dhjetor 2016, pra tre vite më parë, gjykatësi i rrethit Gjyqësor Tiranë, Kujtim Vraniçi, mori në shqyrtim kërkesën e Z. ...
Katër prokurori hetojnë ndërtimet/ Në kërkim të ekspertëve për këqyrjen e objekteve para shkatërrimit
  Katër prokurori janë në kërkim të ekspertëve të ndërtimit, të cilët duhet t’i bashkëngjiten grupeve që pas tërmetit të 26 nëntorit, po hetoj...
Mbrëmja nuk e zuri më këmbë pallatin në Shkozet, ishte rrezik.
Shembet me shpërthim të kontrolluar një tjetër ndërtesën e dëmtuar rëndë në Shkozet. Banesa e shembur me shpërthim të kontrolluar në Shkozet is...
Ambasada Amerikane: Dje u dërguan në teren inxhinierë, do ndihmojnë në vlerësimin e dëmeve
Mbi situatën e krijuar në vend si pasojë e tërmetit që goditi vendin mëngjesin e 26 nëntorit ka reaguar sërish Ambasada Amerikane. Përmes një p...
Sizmologu: Pasgoditjet e tërmetit janë normale dhe të parrezikshme
Sizmologu Rrapo Ormeni, në një lidhje telefonike me A2, ka deklaruar se “pasgoditjet kanë vijuar, por po bie frekuenca e tyre”. “Nga ecuria e a...
Tragjedia e familjes Lala në Kënetë të Durrësit: 3 të vdekur, 3 të zhdukur, 4 nën rrënoja
Shkruan: Klodiana Lala/ B.W. Tragjedia e familjes Lala në Kënetë të Durrësit ka prekur të madh e të vogël në Shqipëri që po ndjekin hap pas hap...
Forcat Speciale shqiptare e italiane lirojnë Alvin Berishën
-11-vjeçari gjendej në kampin e të burgosurve të ISIS- Alvin Berisha është i lirë. Pas 1 muaji plot ankth e frikë për jetën e tij, 11-vjeçari k...
Faqja 4 prej 36« E para...23456...102030...E fundit »