Hashim Thaçi është ideator i ndarjes së Kosovës, jo Serbia/ FoNet
Bartësi kryesor i idesë së ndarjes së Kosovës është Hashim Thaçi, konsideron politikania serbe nga Kosova, Rada Trajkoviq, e cila “nuk mendon” se ...
Në kafen e Londrës majtistët vandalizojnë muralen e Winston Churchill pse ky mban dy gishtat lart.
Pronarët e kafesë së dedikuar Winston Churchill në Parkun Finsbury, Londër, duhej të zhvendosnin muralen kushtuar kryeministrit të kohës së Luftës...
“Oj!, mos na kritikoni ne!?”, thotë zotëria…. Në BE e në SHBA, Lu nuk do të mund bënte kështu.
Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar ndaj deklaratës që Ambasadori i SHBA, Donald Lu bëri sot lidhur me kritikat që ka ndaj SHBA dhe...
Studentët e mjekësisë, marshim kundër dhunës, homazhe për Arielën
Studentët e fakultetit të Drejtësisë janë nisur në një marshim të heshtur nga shkolla e tyre drejt vendit ku u vra Ariela Murati. Ata marshojnë në...
Familja e Arielës hap dyert e mortit, familja e Aldisonit pret lajm nga i biri dhe ruhet nga hasmëria; të gjithë flasin fjalë të mira, media gjen ‘punë’.
Tragjedia që ndodhi dje pas mesdite, rreth orës 15.00, kur një djalë nga Fieri (Aldison Belulaj) vrau studenten dhe të adhuruarën e tij, sot duket...
Ambasadori Lu tregon me gisht ‘peshqit’ në vaskë.
Që nga dita kur ambasadori i SHBA në Tiranë, Donald Lu, përdori alegorinë “peshqit e mëdhenj’ në vend të zyrtarëve të mëdhenj dhe mafiozëve të mëd...
Një 32-vjeçar është vrarë me armë zjarri pasdite në Kryeqytet. Emri i tij nuk është ai që u shpall në fillim.
Policia njofton se rreth orës 17.50, në Sallën Operative ka ardhur një telefonatë se në rrugën “Shefqet Musaraj”, një shtetas ndodhet i dëmtuar në...
E bujshme: ‘Mamaja heroinë’ Jayne Toal Reat shpëtoi të bijën dhe vdiq vetë nga sulmi me thikë.
Charlotte Reat, 21, u plagos rëndë në sulmin e ditës së Krishtlindjeve në Lisburn, Irlanda e Veriut, ku mbeti e vdekur e ëma ‘heroinë’. Janye, ...
Fake foto: Fotot nga punimet në rrjedhën e lumit Valbonë nuk i përkasin kompanisë ‘Gener 2’. FOTO & VIDEO
  Kompania Gener 2 sqaron opinionin publik për investimin e Dragobia Energy Në lidhje me publikimin gjatë ditëve të fundit në disa portale t...
Shqipëria- kundër presidentit Trump mbi vendimin për njohjen e Jerusalemit si kryeqytet
Shqipëria është pozicionuar kundër vendimit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për të njohur Jerusalemin kryeqytet të Izraelit. Gent Gazheli, am...
Faqja 4 prej 24« E para...23456...1020...E fundit »