Një qytetar në Kosovë gjen shishe ‘Coca- Cola’ të prodhuar në vitin 1979. FOTO
Një qytetar i Lipjanit, Kosovë,  është habitur kur nga dheu që mori për ta rregulluar oborrin e shtëpisë së tij, doli një shishe e vjetër qelqi e ...
Presidenti i BE bëhet xheloz për marrëdhënien e Thaçit me presidenten bukuroshe të Kroacisë.
Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, ka bërë një gjest të çuditshëm në takimin me presidentin Thaçi. Diçka e pazakontë ka ndodhur dje ...
Një grua amerikane bie në dashuri me fotografinë e ish- ambasadorit të Kosovës dhe humb gjithë pasurinë.
Një e ve nga Orlando ka humbur të gjitha kursimet e jetës së saj, pasi u mashtrua nga një person i cili përdorte fotografinë e Flamur Gashit, vëll...
Gjesti i ndaluar i duarve si shqiponjë kthehet në ‘brand’ të birrës zvicerane
Fabrika e birrës në Luzern e ka bërë ambalazh të veçantë për shishet e birrës që prodhon, në përkrahjes të ekipit kombëtar të Zvicrës për ndeshjen...
Të bësh këto 5 gjëra çdo ditë do të të bëjnë të ndihesh më i lumtur
Nga Saundra Jain, MA, PsyD, LPC Si e kuptoni nëse jeni të lumtur? Pyetje e vështirë për t'u përgjigjur, apo jo? Çfarë kuptimi ka lumturia për j...
Zbulohet nëndetësja naziste më e kërkuar, ka ar.
Eksploratorët nga Sea War Museum Jutland, kanë lokalizuar një nëndetëse gjermane të fundosur në afërsi të brigjeve daneze. Nuk bëhet fjalë për ...
Shoferi i taksisë fiton 24,5 milion £ nga ‘lotto jackpot’ me 5 bileta të blera
-Ai ka planifikuar që me këto fitime të blejë një shtëpi të madhe, një pishinë dhe ta zëvendësojë taksinë me një  Ferrari- Baba i pesë vajzave,...
Një lajm ‘kinez’ nga Ministria e Kulturës: Përmbytet Arkivi por thahet me tharëse flokësh.
Ministria e Kulturës, e cila nuk ndodhet buzë Vjosës, por rrëzë Dajtit, është përmbytur krahas 1226 hektarë tokë që u përmbysën në gjithë vendin- ...
Fenomen i rrallë në qiellin mbi Drizë; spekulohet për ‘disqe fluturues”.
Në qiellin mbi Gramsh shfaqen re në formë disqesh; stina e vjeshtës vjen me pamje mahnitëse kudo. Fenomeni i rrallë kozmik është fotografuar nga f...
Fishekzaret e Tv Ora News shurdhojnë programet e Tv Klan.
Nga: L. Skiro/ Fillimisht nuk po kuptonim pse ancorwoman, Juli Xhakaxhi, e ABC News, u tremb një herë, pastaj afroi dorën te veshi e tha "na fa...
Faqja 2 prej 812345...E fundit »