Zbulohet nëndetësja naziste më e kërkuar, ka ar.
Eksploratorët nga Sea War Museum Jutland, kanë lokalizuar një nëndetëse gjermane të fundosur në afërsi të brigjeve daneze. Nuk bëhet fjalë për ...
Shoferi i taksisë fiton 24,5 milion £ nga ‘lotto jackpot’ me 5 bileta të blera
-Ai ka planifikuar që me këto fitime të blejë një shtëpi të madhe, një pishinë dhe ta zëvendësojë taksinë me një  Ferrari- Baba i pesë vajzave,...
Një lajm ‘kinez’ nga Ministria e Kulturës: Përmbytet Arkivi por thahet me tharëse flokësh.
Ministria e Kulturës, e cila nuk ndodhet buzë Vjosës, por rrëzë Dajtit, është përmbytur krahas 1226 hektarë tokë që u përmbysën në gjithë vendin- ...
Fenomen i rrallë në qiellin mbi Drizë; spekulohet për ‘disqe fluturues”.
Në qiellin mbi Gramsh shfaqen re në formë disqesh; stina e vjeshtës vjen me pamje mahnitëse kudo. Fenomeni i rrallë kozmik është fotografuar nga f...
Fishekzaret e Tv Ora News shurdhojnë programet e Tv Klan.
Nga: L. Skiro/ Fillimisht nuk po kuptonim pse ancorwoman, Juli Xhakaxhi, e ABC News, u tremb një herë, pastaj afroi dorën te veshi e tha "na fa...
Rama i bën vizitë Bashës në Kuvend, japin secili dorën e zemrës dhe i thotë dy fjalë
Pasi hodhi votën për zgjedhjen e kryetarit te Kuvendit, kryeministri Edi Rama u duk shume miqësor me disa prej deputeteve te opozitës. Ai i ka ...
SOFT: Nesër votimet për kryetarin e PD. Voton edhe Lekë Plepi
Vetë PD ka hedhur në rrjetet sociale disa tipa pikantë që do të votojnë nesër për kryetarin e ri të PD. Mes tyre është edhe Lekë Plepi, një blogis...
Një Video që e tregon Donald Trump sa president edhe njerëzor
Në udhëtimin e kthimit për në atdhe, nga samiti i G20 në Hamburg, Donald Trump është përballur me një surprizë: Teksa po ngjitej për në aeropla...
Një gjarpër ka lënë sot pa energji zonën e Malit të Robit, Kavajë.
Një pjesë e zonës së Malit të Robit në Kavajë ka mbetur pa energji elektrike, për shkak se një gjarpër ka hyrë në një kabinë elektrike dhe ka shka...
KRIM PASIONI, APO?…/Djali ndiqte vajzën ‘kryeneçe’; nuk arrin dot këtë dhe rreh babanë e saj
Duket më shumë si një histori ‘rozë’ se sa një krim ajo që ka ndodhur në Krujë sot. Megjithëse policia e ka arrestuar 20 vjeçarin Sokol Kurti me a...
Faqja 2 prej 812345...E fundit »