Rama i bën vizitë Bashës në Kuvend, japin secili dorën e zemrës dhe i thotë dy fjalë
Pasi hodhi votën për zgjedhjen e kryetarit te Kuvendit, kryeministri Edi Rama u duk shume miqësor me disa prej deputeteve te opozitës. Ai i ka ...
SOFT: Nesër votimet për kryetarin e PD. Voton edhe Lekë Plepi
Vetë PD ka hedhur në rrjetet sociale disa tipa pikantë që do të votojnë nesër për kryetarin e ri të PD. Mes tyre është edhe Lekë Plepi, një blogis...
Një Video që e tregon Donald Trump sa president edhe njerëzor
Në udhëtimin e kthimit për në atdhe, nga samiti i G20 në Hamburg, Donald Trump është përballur me një surprizë: Teksa po ngjitej për në aeropla...
Një gjarpër ka lënë sot pa energji zonën e Malit të Robit, Kavajë.
Një pjesë e zonës së Malit të Robit në Kavajë ka mbetur pa energji elektrike, për shkak se një gjarpër ka hyrë në një kabinë elektrike dhe ka shka...
KRIM PASIONI, APO?…/Djali ndiqte vajzën ‘kryeneçe’; nuk arrin dot këtë dhe rreh babanë e saj
Duket më shumë si një histori ‘rozë’ se sa një krim ajo që ka ndodhur në Krujë sot. Megjithëse policia e ka arrestuar 20 vjeçarin Sokol Kurti me a...
VERË 1963, SI PUSHONIN ‘TURISTËT’ NË DHËRMI/ VIDEO E RRALLË
  Në vitet 60 të shekullit të kaluar, Dhërmiu u shfaq si pika ‘elitare’ e pushimeve të verës. Më parë aty kishte pasur një ndërtim italian...
SOFT/ Një fshat në Indi merr emrin e Donald Trump
Një fshat në veri të Indisë pritet të marrë emrin e presidentit amerikan Donald Trump, pasi banorët e tij dëshirojnë të nderojnë Shtetet e Bashkua...
VIDEO/Konflikt masiv mes militantëve të PS dhe LSI në Kuçovë. Larg fëmijët nga fjalori
Një konflikt masiv është kapur nga kamerat amatore në Kuçovë, ku disa militantë të Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim janë pë...
Soft News: Meta thotë se nuk ka qenë kurrë shofer i Ramës.
lir Meta, presidenti i zgjedhur i Republikës, nga studio e emisionit “Debati ne Channel One” e Roland Qafokut, ka ironizuar me batuten e kryeminis...
Soft News: Kandidati i PD, nr. 1 në Shkodër: ‘Më ka propozuar Partia e Punës’
Kryesuesi i listës së Partisë Demokratike në Shkodër, prof. Gurakuqi shkruan në CV e dorëzuar pranë KQZ se është "kandidat i P.P." (Partia e Punës...
Faqja 3 prej 812345...E fundit »