Indi: Deputeti hyn në parlament veshur si Adolf Hitler
    Për të protestuar kundër mungesës së marrjes së fondeve shtetërore nga ana e rajonit te tij,deputeti indian Naramalli Sivapras...
Një shkencëtar australian, 104 vjeç, kërkon të vdesë. Ka marrë rrugën drejt Zvicrës ku i lejohet vetëvrasja.
David Goodall është një shkencëtar 104-vjeçar nga Australia, i cili ka treguar se të udhëtojë drejt Europës këtë javë për t’i dhënë fund jetës. Go...
BABAI I TMERRSHËM HEDH NGA ÇATIA FËMIJËN E TIJ SI PROTESTË NDAJ POLICISË (Foto)
Në media online po qarkullojnë fotot ku tregohet një baba që kap nga këmbët fëmijën e  tij të vogël, dhe që nga çatia e shtëpisë së tij e hedh pos...
Foto e rrallë dhe aksident marrëzie: Kamioni i del para trenit dhe ‘hidhet’ nga ura.
Sot në mëngjes, një tren i linjës Shkodër-Vorë është përplasur me një me një kamion të vogël i cili transportonte mallrave. Në kamion ndodheshin e...
Bie ‘shi’ me shufra floriri dhe argjendi nga qielli në Rusi.
U krijua një gjendje shokuese në një aeroport në lindje të Rusisë: Shufra metali të çmuar ranë si shi nga qielli drejt mbi autostradë. Një aero...
VIDEO/ Edhe në rrugët tona tanimë çmohet si ‘e çuditshme’ të ngasin makinë në sens të kundërt.
Ndodh edhe kështu në Shqipëri. Një mjet shihet të ecë në kah të kundërt në autostradë, duke u bërë një burim i mundshëm aksidenti. Ngjarja ësht...
Borë e zezë në Timirtau të Kazakistanit, misteri alarmon banorët.
Më e shumta nga bora që ra në qytetin Temirtau në Kazakhstanin qendror, është e zezë. Në vend të borës së bardhë të zakonshme, me të cilën fëmi...
FOTO: Doni t’i ruani makinat luksoze nga glasat e zogjve? Në Bristol e gjetën zgjidhjen…, por mizore.
U tërbuan pasi banorët gjetën zgjidhjen për të ruajtur makinat luksoze BMW dhe Audi, të parkuara në oborr. Ata vendosën gozhdë të mprehta (në foto...
Profeti Nostradamus ka lajme tronditëse për vitin 2018
Parashikimet më të tmerrshme mund të gjenden në librin e tij Les Propheties në një katërvargësh që thuhet se përshkruan ardhjen e luftës së tretë ...
Kurz i Austrisë, më i riu. Sa lider të rinj njeh bota?!
Sebastian Kurz, 31 vjeç ku partia e tij fitoi të dielën zgjedhjet parlamentare në Austri njihet si lideri më i ri në botë. Disa liderë të rinj ...
Faqja 2 prej 512345