Cili është vendi më bujar në Botë?
  Një shtet i shkatërruar nga lufta dhe një vend i shtypur nga junta për dekada me radhë, janë shtëpia e popujve më bujarë në botë- sugjer...
Ajo nuk i kishte thënë gjë të shoqit; po kur e dëgjoi emrin në videot e Trampit!
Paka orë më parë, gazeta New York Times sjell një histori të çuditshme, sa për të qeshur e sa për të qarë, nga fushata presidenciale në Amerikë. ...
Një vajzë shkon me këmbët e veta në hotel me vrasësin. E çuditshme!
  Ngjarjen e bëri të ditur Policia e Durrësit, dje,  vetëm në momentin kur arrestoi “djalin me armë”, domethënë në fund të historisë. “Dja...
Në fushatën amerikanë hyjnë UFO-t: A rrodhi sekreti nëpër emailet e Hillary?
  Disa nga email-et e depozituara nga WikiLeaks që lidhen me John Podeta- shefin e fushatës elektorale të Hillary Clinton  kanë të bëjnë m...
Çifti i deputetëve duhet të divorcohet, ose të “pushkatohen” si në Luftë
  Dy deputetë të Partisë Socialiste janë dashuruar dhe janë martuar duke qenë deputetë të Partisë Socialiste. Olta Xhaçka dhe Artan Gaçi u...
E bija vret të ëmën teksa kurohej “për varësi ndaj internetit”
  (WASHINGTON POST) Një 16-vjeçare Kineze rrahu të ëmën për vdekje pasi e lidhi në një karrige për një javë, në grindje e sipër për ta ...
Disney sjell kostumin Moana me “fytyrë- kafe”.
  Disney ka tërhequr një kostum për fëmijë duke promovuar veshjen e  filmit të ardhshëm Moana, pas akuzave mbi përvetësim të vlerave kultu...
Një rus del vullnetar për transplantin e parë të kokës
Ndërsa heqja e kokës së dikujt dhe ngjitja në trupin e një personi tjetër duket si “fiction shkencë”, ose si film horror, disa shkencëtar në jetën...
Sheqeri është provuar si më atraktiv se kokaina
  Ndoshta keni dëgjuar se sheqeri krijon varësi, por pikërisht sa shumë varësi krijon- kjo ëhstë suprprizë për ju. Në një studim të vit...
Nusja, në foton e dasmës shton vëllain e vdekur
  Një nuse, vëllai i të cilës vdiq disa javë para dasmës së saj, e ka bërë vëllëin pjesë të ditës përms një fotoje "mrekullie". Vëllai ...
Faqja 5 prej 512345