Fox News

Mbështetësit e Trumpit në New York nuk e përfillën shiun për të marrë pjesë në një paradë të anijeve “TrumpStock” të Shtunën për të treguar mbështetjen e tyre për presidentin në detyrë në Empire Empire.

Ngjarja në Long Island vazhdoi pavarësisht një vërshimi shfaqjesh vere që përshkuan shtetin.

The event in Long Island went ahead despite a spate of summer showers that swept through the state.

Videoja e postuar në internet nga reporteri i Daily Caller Stephanie Hamill dhe të tjerët tregon dhjetëra anije që udhëtojnë nëpër rrugën e paradës, duke tundur flamuj me “Trump 2020” dhe “No More Bulls – t”. Të tjerët valëviten flamuj amerikanë në anijet e tyre.

Sipas Patch, dy rrugë të veçanta të paradave në Patchogue dhe Massapequa ishin planifikuar që përfundimisht të takoheshin në urën e Robert Moisiut. Kartat e anijeve ishin të disponueshme për njerëzit që nuk kanë varkën e tyre.

A “TrumpStock” boat parade shows the support for the incumbent president in the Empire State.

Ata që morën pjesë u pyetën që t’u binden të drejtës detare dhe masave paraprake të distancës sociale për të ndaluar përhapjen e koronavirusit.

Ngjarja vjen në kohë ndërsa ngjarjet e fushatës brenda personave dhe tubimet kanë filluar të planifikohen pas bllokimeve për shkak të krizës së koronavirusit.

Trump javën e kaluar zhvilloi një miting në Tulsa, Okla., Midis paraqitjeve të tjera, dhe ka planifikuar më shumë. Të Shtunën, u njoftua se Zëvendës Presidenti Pence kishte shtyrë ngjarjet e ardhshme në Arizona dhe Florida për shkak të pikave të rasteve të koronavirusit në ato shtete.

Embedded video

VERITAS.COM.AL