Sekretari i Shtypit i Shtëpisë së Bardhë, Sean Spicer, jep dorëheqjen. VIDEO
(FOTO: Sean Spicer)/ Sekretari i Shtypit i Shtëpisë së bardhë, Sean Spicer ka dhënë dorëheqjen, për shkak se siç raportohet, në protestë kundër...
Bomba e fundit e Patozit: Basha ka shitur zgjedhjet e 25 qershorit.
Deputeti aktual i PD dhe një nga zërat kundër Lulzim Bashës ka thënë se ky i fundit i ka shitur zgjedhjet e 25 qershorit. I ftuar në emisionin ‘Të...
Pas një lufte “me thonj e me dhëmbë”, BBC detyrohet të zbulojë pagat e larta të “Yjeve”
BBC është detyruar me  forcë që të zbulojë pagesat e rreth 100 personaliteteve të televizionit të cilët janë paguar më shumë se kryeministri, pas ...
Gazetari kosovar Qani Mehmeti ndërroi jetë në moshën 64 vjeç
Sot në orët e para të mëngjesit, pas një sëmundje të rëndë, ka ndërruar jetë publicisti dhe redaktori i vyer i Radio Televizionit të Kosovës, Qani...
Info Cafe/ KJ: Prishet pazari Rama- Basha
Gazeta 'Koha Jonë', tradicionale e pavarur, jep sot një lajm të mirë. Ajo shkruan se ‘është prishur pazari Rama- Basha, i ngritur më 18 maj, që so...
A do të ndëshkohen dhunuesit e gazetarëve? VIDEO
Nga: L. Skiro/ Prej vitesh mund të thuash se ‘vetë shteti direkt’ nuk ushtron dhunë ndaj gazetarëve. Por dhuna është kamufluar; madje është kam...
Teodor Keko për Eduart Selamin në 1995: “Selami, i vetmi kundërshtar dinjitoz i opozitës!”.
  Me datën 2 mars 1995 publicisti Teodor Keko në një artikull të publikuar në “Koha Jonë” fliste për zgjedhjet e 5 marsit në Partinë Demok...
Një grua, administratore e kompanisë “Euroteam”, dhunon gazetarin e emisionit investigativ. VIDEO
  Sonte në mbrëmje në Emisionin “Stop” në Televizionin Klan u transmetuan pamjet e rënda të dhunës që administratorja e kompanisë për dezi...
Gazetari i njohur, Flamur Vezaj, largohet nga Shqipëria.
Gazetari i Abc news, Flamur Vezaj, ka njoftuar sot se do të braktisë për pak kohë profesionin e gazetarit dhe do të largohet nga Shqipëria. Vez...
Sarkazëm nga Dylgjeri/ Baton Haxhiu apo Abu Batoni?
Nga: Ylli Dylgjeri/ Seksionin i medias së ISIS, 6 muaj më parë, solli përmes dy shqiptarëve të Kosovës, Abu Muqatil-i dhe Abu Bilqisi, një kërc...
Faqja 20 prej 38« E para...10...1819202122...30...E fundit »