Eksponentë të qeverisë, lidhje me mafien? Rama sfidon RAI3: Më thoni një emër që ka kaluar në gjykim
Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur RAI3 në lidhje me akuzat se eksponentë të qeverisë kanë lidhje me mafien. Rama i ka kërkuar gazetarit ...
Rupert Murdoch bën një hap pas, kalon në rolin e ri të Kryetarit Emeritus të Fox Corporation dhe News Corp.
“Gjatë gjithë jetës sime profesionale, jam angazhuar çdo ditë me lajme dhe ide dhe kjo nuk do të ndryshojë” Manjati i medias Rupert Murdoch po be...
‘Çfarë italiani apo shqiptari jeni nëse jeni gjithmonë në përputhje me ligjin?”.Rama rrëfen ‘kontrabandën’ me ministrin italian për vaksinat në Shqipëri?
Një operacion kontrabande vaksinash i kryer nga dy ministra. Kështu shkruan italiania “Corriere Della Sera” teksa për shkruan historinë që krye...
Talebanët vrasin një familjar të gazetarit gjerman në Kabul
Nga Emin Azemi Redaksitë e mediave të mëdha gjermane kanë kërkuar urgjentisht nga bashkëpunëtorët e tyre të tërhiqen nga zonat e rrezik...
Shpërthen Çim Peka: Amerika peng i Soros dhe po degradon, hiqini flamujt e SHBA futini në sunduk derisa të mos merren më me Berishën dhe mos mbështesin Ramën
Gazetari Çlirim Peka ka bërë një analizë gjeopolitike ku tregon problemet e Shteteve të Bashkuara, politikës së jashtme dhe të brendshme, si dhe r...
CNN, NBC paguan kryengritësin e krahut të majtë 35,000 dollarë secili për pamjet e dhunës në Kapitol.
JOEL B. POLLAK CNN dhe NBC secili paguan kineastin e krahut të majtë John Sullivan 35,000 dollarë për pamjet e tij të dhunës gjatë trazirave në...
Presidenti që shkel rregullat e Covid/ Akti i Metës, jehonë në mediat greke
Shkelja e ligjeve dhe rregullave anti COVID në këto kohë të vështira nga çdokush prej qytetarëve është një veprim i dënueshëm por kur këtë e bën q...
Kronika e Tg2 e vitit 2015: Një supervirus u krijua në një laborator në Kinë
Disa ditë më parë, një video e transmetuar në nëntor 2015 nga Tgr Leonardo, një buletin i lajmeve kushtuar shkencës së prodhuar nga Gazeta Rajonal...
Shqipëri: Pas tërmetit, abuzuesit me ndërtimet- para drejtësisë
Nga: Deutsche Welle/ Përfundojnë operacionet e kërkim – shpëtimit. Bilanci tragjik: 51 të vdekur, 41 të mbijetuar, mbi 900 të plagosur nga tërm...
Samiti i Paqes: Mediat t’i shërbejnë më shumë popullit
Në ditën e fundit të Samit të Paqes për Evropën Juglindore që po mbahet në Tiranë, në vazhdën e sesioneve të ndryshme që po zhvillohen u diskutua ...