Koalicioni qeveritar dhe Jani tavapjekësi- dmth., ne të tjerët
  Sarkazëm nga: Agim Xhafaj/ Qeverisja me koalicion këto katër vjet- si familja e Pllatonit. Bënte nëna e tij lakrorin dhe me gjysmë shp...
Përditë i njëjti lajm
Frrok Çupi/ Sot- lajmi i djeshëm; dje- i njëjtë me lajmin e pardjeshëm. Ja lajmi i parë, i përsëritur: “Lëvizja Socialiste për Integrim (...
Hollywood nuk është aq i lulëzuar sa duket; shumë prej liderëve po humbin punën.
Reporteri i gazetës “The Los Angles Times ‘ Ryan Faughnder raporton se biznesi tradicional i filmave në Hollywood po përballen me disa sfida kyç s...
Bie “fake news” se administrata e Trump “nuk mbështet” protestën e Tiranës. “Kemi mbështetje!’- thotë Basha.
“Kemi marrë mbështetje totale në Uashington dhe këtë mbështetje e përkthejmë në këtë aksion politik që ka vetëm një synim, Shqipërinë e standardit...
Andis Harasani bën ironi me lajmin se Donald Trump “nuk do zgjedhje të lira”
Televizioni “Top Channel” transmetoi në edicionin e mbrëmjes se Presidenti i SHBA, Donald Trump, nuk mbështet protestën e opozitës. Televizioni...
Askush nuk e njeh Amerikën si kamionistët’. Kjo foto e presidentit Trump po shokon rrjetin. VIDEO
Kamionistët amerikan janë njerëzit më punërtorë në vend. Të provosh të të ngassh një nga këta kamionë për disa ditë, nuk është e lehtë. Preside...
Cila çështje i kishte përplasur Sali Berishën dhe Ibrahim Rugovën? (VIDEO)
Në emisionin “Komiteti” që transmetohet në RTV Dukagjini, Kosovë, ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka folur për raportet e tij me Pres...
Basha t’u tregojë gjithçka Amerikanëve!
  Sarkazëm nga: Ylli Dylgjeri/ Nëse Rama doli lakuriq në plazh, aty ku edhe dilet, Basha duhet t’u dalë lakuriq amerikanëve!!! Tu tregoj...
Fake News: Ivanov i Maqedonisë- në dy kopje, sipas medias në Shqipëri.
Nga: Veritas.com.al/ Agjencia BalkanWeb në Tiranë sot në ora 12.04, ka transmetuar një lajm me titull: “Rishfaqet Orban, mik i Berishës. Kryemi...
Nusreti e ka diellin falas.
Sarkazëm nga: Agim Xhafka/ Sapo ish i burgosuri politik Nusreti mori pensionin 10 mijë lekë, i erdhi radha Gaqos,- hetuesit që futi në burg Nus...
Faqja 30 prej 38« E para...1020...2829303132...E fundit »