Tërmeti është ndjerë thuajse në gjithë territorin e vendit: nga Puka, Bulqiza, në Lezhë, Shëngjin, Durrës, Krujë, Tiranë, Elbasan dhe zonat përreth.

Tërmeti ishte 5.2 ballësh i shkallës rihter thonë burimet zyrtare.

Epiqendra e tërmetit  mësohet se ka qenë në Kurbnesh të Mirditës.

/Veritas.com.al/