Helikopteri i  ‘Leicester City’ është përplasur jashtë staiumit, në një park makinash, menjëherë sapo ka mbaruar ndeshja.

Nuk dihet nëse Vichai Srivaddhanaprabha, pronar i klubit, ishte në helikopter në atë kohë.

‘ Leicester City’ po luante me ‘Ëest Ham United’ në Premier League në stadiumin ‘ King Poëer’.

Fotot nga toka tregojnë një zjarr të madh në parkun e makinave, i cili më vonë ësht shuar.

Koentatori i futbollit i BBC, Ian Stringer tha se helikopteri ka ‘ bërë një spirale”, dhe sëshmitarët okularë thanë se helikopteri ” ra poshtë si një gur’.

Ai tha: ” e kam parë stafin ndihmës të ekipit të parë të mbytur në lot, zona e pritjes është e boshatisur me njerëz që vetëm qajnë”.

Reporteri i ‘ Sky Sports Neës’, Rob Dorsett tha se helikopteri u ngrit nga pista, siç bën pas çdo ndeshjeje.

Ai tha se pas pak sekondash u duk se humbi kontrollin dhe u përplas mbi parkun e makinave vetëm pas pak qind metra më tej.

Veritas.com.al/.

The helicopter of Leicester City chairman Vichai Srivaddhanaprabha. File pic

( Helikopteri i pronarit te Leicester City)

Football Soccer - Leicester City v Southampton - Barclays Premier League - The King Power Stadium - 3/4/16 Leicester City chairman Vichai Srivaddhanaprabha walks to his helicopter which has landed on the pitch after the game Reuters / Darren Staples Livepic EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or "live" services. Online in-match use limited to 45 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publicat

( Zoti Srivaddhanaprabha në helikopterin e tij në stadiumin  ‘ King Power’.