Qysh sot, çdo ditë të jetë 21 Janar
  Frrok Çupi Për gjithë planetin sot është data 22, por për ne shqiptarët duhet të jetë, si dje- 21 Janar. Edhe nesër, e pasnesër, e çdo ditë......
Yuri Kim paralajmëron partitë politike: Kush garon në 25 prill, Amerika nuk ka ndryshuiar qëndrim.
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim, ka reaguar sërish me një mesazh të fortë për partitë politike në vend para ...
Diplomati rus “non grata”/ Reagon Rusia: Provokim, synon prishjen e marrëdhënieve ruso-shqiptare
Tirana zyrtare ka njoftuar se eshte shpallur 'non grata' diplomati i Federates Ruse ne Tirane, Aleksei Krivosheev, me motivin se ka shkelur pr...
Kush e vrau Aleks Nikën? Zbardhet kërkesa e policisë për rihapjen e hetimeve nga Prokuroria. Familjarët: “Duam drejtësi për Aleksin”
Drejtoria Vendore e Policisë së Tiranës, i ka dërguar një letër kërkesë Prokurorisë së kryeqytetit për të rifilluar hetimet për çështjen e 21 ...
Premtimi i kryeministrit për drejtësi ‘që nuk harron’, një gur që ndryshon historinë. Dëshmorëve të 21 Janarit u dorëzohet titulli i lartë
Kryeministri Edi Rama, Kreu i Kuvendit, ministri i Mbrojtjes dhe ministrja e Drejtësisë u kanë dhënë titullin “Dëshmori i Atdheut” familjarëve...
4 të vrarët para kryeministrisë shpallen ‘Dëshmorë të Atdheut’/ Rama: Sot një ditë reflektimi në rrugën e reformimit të sistemit të drejtësisë
Në 21 janar 2011 në Bulevard u vranë Hekuran Deda, Ziver Veizi, Faik Myrtaj e Aleks Nikaj, ndërsa sot kryeministri Edi Rama në një konferencë për ...
SONDAZHET E SHTUARA JANË LAJM I MIRË
Nga: Astrit Patozi/ Denduria e pazakontë sondazheve dhe sidomos diferencat e tyre të mëdha me njëra-tjetrën janë në fakt sondazhi më i mirë s...
SPAK do të ketë më shumë prokurorë/ Komisioni i Ligjeve miraton shtimin e numrit.
Komisioni i Ligjeve ka miratuar shtimin e numrit të prokuroreve të Prokurorisë së Posaçme. SPAK do të jetë me 20 prokurorë, nga 13 që ka aktualish...
Pse preket Franca nga një fjalë?!
  Frrok Çupi Ambasada e Francës nuk e kishte me Edi Ramën. Ashtu sikurse vetë Rama mund të mos ‘e prekte’ Francën në këtë kohë kur të gjith...
Politikë/ Topalli: Vendit i duhet kryeministër që nuk shton vilat në kohë tërmeti
Beteja për Shkodrën pritet të prodhojë një ndër garat me interesante në zgjedhjet e 25 Prillit.  Demokratët krahas socialistëve do kenë përba...
Faqja 1 prej 41912345...102030...E fundit »