Lajm i shkurtër nga brenda sallës së Tryezëz: LSI dhe PDIU mbajnë qëndrim të kundërt me PS
Kur takimi mes partive parlamentare që janë mbledhur për gjetjen e konsensusit mbi krizën, ka kaluar mbi një orë e gjysmë që nga nisja, në kryesin...
Dy parti opozitare ftojnë partitë parlamentare për consensus. Bashkohet edhe PD
  Dy parti të koalicionit opozitar, Partia Republikane dhe Partia  Agrare Ambientaliste, sot në mesditë, kanë bërë ftesë për të gjitha par...
Kalendari i ngritjes dhe dështimit të dialogut/ Sipas Opozitës
Me një njoftim të ndarë në 16 pika, opozita zbardhi të gjitha negociatat e datës 16 Maj me ndërmjetësimin e amerikanëve. Nga propozimi i parë i Do...
I FUNDIT: Rama ka ‘rrëzuar’ jo vetëm datën e zgjedhjeve, por gjithë paketën McAllister
Burime nga brenda grupimeve në bisedime për krizën, tregojnë se  Kryeministri Edi Rama ka hequr dorë jo vetëm nga spostimi i datës së zgjedhjeve, ...
Presim orën 21.00. Basha mbledh aleatët pë “dorën e fundit”
Kabineti i zotit Basha ka njoftuar se në ora 21.00 ai do të thërrasë një takim tjetër të aleatëve në Opozitë. Të presim çfarë do të thuhet. Sipas ...
Dy kampet (qeveri- opozitë) janë tërhequr, po diskutohen pika kyçe.
Nga: Zëri i Amerikës/ Në Shqipëri pas kërkesës së djeshme të Zëvendës Ndihmës Sekretarit amerikan të Shtetit Hoyt Brian Yee, opozita dhe qeveri...
Agron Duka del nga salla e negociatave, direkt te Partia: ‘Ja çfarë është ofruar’
Kryetari partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka ka mbledhur në mënyrë urgjente asamblenë e partisë për ti informuar në lidhje me negociata që po...
Ambasadori Lu prapë në zyrën e kryeministrit; përpjekjet për ‘McAlliste’
Ambasadori amerikan Donald Lu ka shkuar sot pradite përsëri na Kryeministri ku ka takuar kryetarin e qeverisë, Edi Rama. Takimi ka nisur në nisur ...
Dash Shehi thotë se ‘kushtoj më shumë’ se 500 mijë euro, sa ishte oferta e qeverisë për të dalë nga protesta
Dashamir Shehi, kryetar i Partisë Lëvizja për Zhvillim Kombëtar (LZHK) ka hedhur dritë mbi një akuzë që bëri publikisht kryetari i PD, Basha, gjat...
Kryeministrin Rama nuk e duan në Shkodër, i zënë rrugët por ai hyn me helikopter.
Kryeministri Edi Rama ka hyrë me helikopter në Shkodër për të marrë pjesë në tubimin elektoral me të rinjtë që votojnë për herë të parë. Të rin...
Faqja 2 prej 41234